10 ژوئن 2024 - 12:44
یکی از مدیران ارشد نمایشگاه «بازار سفرهای جهانی» لندن:

ایران یک مقصد هیجان انگیز گردشگری است

4 نوامبر 2015 - 17:40 dsfr.ir/9q4pz

ایران یک مقصد هیجان انگیز گردشگری است
world-tourism-exhibitions.com
نمایشگاه بین المللی گردشگری لندن

یکی از مدیران ارشد نمایشگاه بین المللی گردشگری «بازار جهانی سفر» لندن ضمن استقبال از حضور نمایندگان ایران در این نمایشگاه، گفت: «ظهور ایران به عنوان یک مقصد جدید توریستی، چشم انداز هیجان انگیزی شمرده می شود.»

به گزارش «ایرنا» سایمون پرس با بیان این مطلب افزود: «بسیار خوشحالیم که شمار بیشتری از نمایندگان ایران، نمایشگاه «بازار جهانی سفر» را به عنوان محلی به منظور به نمایش گذاشتن جاذبه های توریستی کشورشان برای جهانیان اعم از متصدیان صنعت توریسم و مشتری ها انتخاب می کنند.» او با اشاره به توافق هسته ای وین در ماه جولای گذشته و لغو تحریم ها علیه ایران، تصریح کرد: «به دنبال این توافق، بسیاری از شرکت های خارجی از جمله شرکت های گردشگری به دنبال فعالیت اقتصادی در این کشور برآمده اند.»

سایمون پرس یادآور شد: «در این شرایط انتظار هجوم بازدیدکنندگان خارجی از ایران می رود، ضمن اینکه با خروج این کشور از تحریم ها، ایرانیان از منافع اقتصادی ناشی از این مساله نیز منتفع خواهند شد.» در همین حال «بازار جهانی سفر لندن» روز دوشنبه در گزارشی عنوان کرد که ایران به دنبال تحولات سیاسی اخیر صورت گرفته، به طور بالقوه به عنوان یک مقصد توریستی برای گردشگران انگلیسی به شمار می آید. در این گزارش عنوان شده که از هر 6 گردشگر انگلیسی یک نفرشان (16درصد) گفته اند که علاقه مند به دیدن از ایران هستند.

همچنین بر اساس این گزارش، بیش از 30 درصد از متصدیان صنعت مسافرت جهانی (شامل غرفه داران بازار جهانی سفر و مشترکان این بازار) که به نوعی در تعامل با بخش گردشگری ایران هستند، گفته اند انتظار می رود که در 12 ماه آینده برای امور کاری شان به ایران سفر کنند.

در ادامه گزارش آمده است: «مسعود سلطانی فر رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران در گفت و گو با یکی از شبکه های تلویزیونی این کشور گفته که ایران علاقه مند به جذب 20 میلیون گردشگر خارجی تا سال 2025 میلادی است. تقریبا بلافاصله بعد از این توافق، وزارت خارجه انگلیس هشدارهای مسافرتی اش را در ارتباط با ایران لغو کرد و سطح روابط دیپلماتیک میان لندن با ایران با بازگشایی سفارتخانه های دو طرف در ماه آگوست گذشته (اول شهریورماه) ارتقا یافت.»

«بازار جهانی سفر لندن» در این گزارش عنوان کرده که پیش از این نیز به رغم وجود محدودیت ها، در ارتباط با صنعت گردشگری ایران بوده است و در سال گذشته نیز نمایندگانی از شرکت های ایران در این نمایشگاه شرکت داشته اند.

سی و ششمین نمایشگاه بین المللی گردشگری «بازار جهانی سفر» روز دوشنبه با حضور شمار زیادی از نمایندگان شرکت های توریستی، مقامات دولتی و علاقه مندان به این صنعت از جمله تعدادی از شرکت های گردشگری ایرانی، در لندن گشایش یافت.

بر اساس گزارش مسوولان این نمایشگاه تخصصی گردشگری، انتظار می رود که بیش از 50 هزار تن از دست اندرکاران صنعت گردشگری، وزیران حوزه گردشگری و رسانه های بین المللی از این نمایشگاه که تا حدود زیادی متاثر از تحولات جهانی از جمله مسائل مرتبط با تروریسم و آوارگان است، دیدن کنند. این نمایشگاه در 14 کشور دیگر به صورت دوره ای برگزار می شود و فرصتی است تا فعالان صنعت توریسم ضمن معرفی آخرین فعالیت ها و برنامه های خود، از آخرین تحولات این صنعت نیز باخبر شوند.

1