9 ژوئن 2024 - 18:30

سفر گردشگران ایران و لهستان با برقراری پرواز مستقیم بیشتر می‌شود

25 می 2015 - 08:50

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و لهستان گفت: برقراری پرواز مستقیم میان تهران و ورشو و تسهیل در صدور ویزا برای اتباع دو کشور ضروری است.

رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و لهستان با ایرننوش راش رئیس کمیسیون ورزش و توریسم مجلس لهستان دیدار و گفتگو کرد. وحید احمدی با اشاره به وجود زمینه‌های مناسب و فراوان همکاری در بخش‌های توریسم و ورزش در ایران و لهستان گفت: وجود آثار تاریخی فراوان و فرهنگ غنی ایران و لهستان بسترهای فراوانی برای توسعه گردشگری و توریسم میان دو کشور فراهم کرده است که بایستی از آنها برای آشنایی هر چه بیشتر دو ملت از یکدیگر استفاده کرد.

وی در ادامه با تاکید بر ضرورت رفع موانع موجود در بخش توریسم و گردشگری گفت: برقراری پرواز مستقیم میان تهران و ورشو و تسهیل در صدور ویزا و برگزاری مسابقات منظم ورزشی میان تیم‌های ملی برای اتباع دو کشور می‌تواند به افزایش سفرهای توریست‌های ایرانی و لهستانی منجر گردد. وی وجود امنیت کامل برای گردشگران خارجی در ایران را بزرگ ترین امتیاز کشورمان نسبت به دیگر کشورهای منطقه دانست.

ایرننوش راش رئیس کمیسیون ورزش و توریسم مجلس لهستان، ایران را بهترین کشور منطقه برای گردشگری خواند و افزود: افزایش سه برابری حضور گردشگران لهستانی در ایران طی سال 2014 نشانه خوبی از انگیزه و اشتیاق مردم این کشور برای سفر و بازدید از آثار باستانی در ایران می باشد.

رئیس کمیسیون ورزش و توریسم مجلس لهستان بر حمایت کمیسیون متبوع خود جهت توسعه و گسترش مراودات ورزشی و گردشگری با جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « نسیم » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1