مسافران در سلامت هستند؛

فرود اضطراری بوئینگ 747 در مهرآباد

15 اکتبر 2015 - 10:00 dsfr.ir/c59es

فرود اضطراری بوئینگ 747 در مهرآباد
wikimedia.org
هواپیمای بوئینگ 747/300 ماهان

یک فروند هواپیمای بوئینگ 747 ماهان امروز به دلیل نقص فنی مجبور به فرود اضطراری در فرودگاه مهرآباد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، یک فروند هواپیمای شرکت هواپیمایی ماهان که صبح امروز از تهران به بندرعباس عازم بود، به دلیل نقص فنی در فرودگاه مهرآباد فرود اضطراری کرد.

این هواپیما که از نوع بوئینگ 747 بود، به دلیل از دست دادن یک موتور خود مجبور به فرود اضطراری در فرودگاه مهرآباد شد. گزارش ها تایید می کند که تمامی مسافران این هواپیما در سلامت هستند.

معاون تعمیرات و مهندسی خط پرواز شرکت هواپیمایی ماهان با اشاره به جزئیات فرود اضطراری هواپیمای بوئینگ 747 در فرودگاه مهرآباد، گفت: در زمان پرواز قطعه ای از موتور شماره 3 هواپیما جدا شد.

فرامرز سروی گفت: یک دقیقه پس از پرواز قطعه ای از موتور که در گردش است به نام LTP از هواپیما جدا و در حین سقوط به بدنه هواپیما برخورد کرد و خلبان بلافاصله پس از این مشکل فنی تصمیم به برگشت به مهرآباد را گرفت.

معاون تعمیرات و مهندسی خط پرواز شرکت هواپیمایی ماهان ادامه داد: به محض تامین قطعات، این هواپیما وارد خط پرواز می شود و مشکل خاصی برای این هواپیما به وجود نیامده است.

وی با بیان اینکه سال ساخت بویینگ 747/400 به سال 1990 بر می گردد،‌ ادامه داد: این هواپیما از هواپیماهای فعال ماهان محسوب می شود و در حال حاضر هم تمام 400 مسافر این هواپیما سالم هستند و عازم بندرعباس شده اند.

گفته می شود قطعاتی از موتور شماره 3 که از هواپیمای بوئینگ 747 جدا شده بود، در حوالی اسلامشهر پیدا شده است.

1