1 مارس 2024 - 10:55

انرژی های تجدید پذیر زمینه همکاری صندوق ملی محیط زیست با ایتالیا

3 اکتبر 2015 - 10:40 dsfr.ir/lm55j

همکاری صندوق ملی محیط زیست با ایتالیا در زمینه انرژی های تجدید پذیر

برای سرمایه گذاری در بخش انرژی های تجدید پذیر نشستی در محل صندوق ملی محیط زیست با حضور برولی مدیر عامل شرکت مونترسی ایتالیا برگزار شد.

مدیر عامل صندوق ملی محیط زیست از حمایت و تایید نهایی تمامی توافقات انجام شده با شرکت مونترسی ایتالیا زیر نظر سازمان تجارت و سرمایه گذاری خبر داد.

به منظور سرمایه گذاری در بخش انرژی های تجدید پذیر نشستی در محل صندوق ملی محیط زیست با حضور برولی مدیر عامل شرکت مونترسی ایتالیا،  مدیر عامل و معاون امور بین الملل و اقتصادی صندوق ملی محیط زیست برگزار شد.

مدیر عامل صندوق ملی محیط زیست ضمن قدردانی از پیگیری مستمر این شرکت برای انجام پروژه های همسو با مسائل محیط زیستی، گفت:  صندوق ملی محیط زیست در راستای اهداف پاک و به منظور به نتیجه رسیدن هرچه سریع تر پیشنهاداتی که به صندوق می رسد، تمام توان خود را به کار می گیرد.

لیاقتی از حمایت و تایید نهایی تمامی توافقات زیر نظر سازمان تجارت و سرمایه گذاری  خبر داد و گفت: سایر کشورها همانند آلمان، سوئد، نروژ نیز علاقمند به همکاری در پروژه های مشابه با پروژه  برولی هستند.

در این نشست، مونترسی ضمن ابراز  رضایت از برگزاری جلسات و روند پیشرفت این جلسات، تمایل خود را جهت اجرایی شدن هرچه سریع تر همکاری ها ی مشترک از طریق صندوق ملی محیط زیست ابراز داشت و از تمایل مجموعه ی خود به اجرای پروژه ی Wind Farm در استان سیستان و بلوچستان و نیز همکاری با شرکت سانا خبر داد.

بنابراین گزارش، مجتهد شبستری معاون امور بین الملل و اقتصادی صندوق ملی محیط زیست نیز ضمن استقبال از عملیاتی شدن هر چه سریعتر همکاری ها و خوش بینی به شروع یک همکاری بلند مدت خاطر نشان کرد: به نفع طرفین می باشد که شرکت ها پیش از تسلیم پیشنهادات خود به سازمان یا وزارتخانه های ذیربط آن را با صندوق در میان گذارند.

ابراز علاقه دبیرکل انجمن دوستی اتریش و ایران  برای همکاری با صندوق ملی محیط زیست

در نشست تجاری ایران و اتریش که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع ، معادن و کشاورزی ایران، معاون بین الملل و امور اقتصادی صندوق ملی محیط زیست، رئیس جمهور اتریش، معاون نخست وزیر، وزیر اقتصاد اتریش، رئیس اتاق بازرگانی اتریش و مسئولانی از 240 شرکت اقتصادی و صنعتی و تجاری اتریش در سالن اجلاس سران برگزار شد، فیشر رئیس جمهور اتریش برای ارتقاء سطح روابط میان دو کشور ابراز علاقمندی کرد.

در این مراسم با مصاحب دبیرکل انجمن دوستی اتریش و ایران نیز در مورد فعالیت های صندوق ملی محیط زیست گفتگو و مذاکره به عمل آمد.

در پایان همایش تفاهم نامه همکاری میان شرکت های ایران و اتریش در 33 رشته فعالیتی امضا و نشست خبری روسای اتاق بازرگانی ایران و اتریش نیز برگزار شد.

1