معاون گردشگری میراث فرهنگی گیلان خبر داد:

راه اندازی تورهای گردشگری دریایی در گیلان

22 سپتامبر 2015 - 12:40 dsfr.ir/vu1sp

معاون گردشگری مدیرکل میراث فرهنگی گیلان از طراحی تورهای گردشگری دریایی برای مقاصد جدید گردشگری در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان، حمید آذرپور به طراحی تورهای گردشگری دریایی، اکوتوریسم دریایی و سلامت در گیلان اشاره کرد و افزود: راه اندازی و ساماندهی فعالیت های مرتبط با ورزش ها و تفریح های آبی با برنامه ریزی تحقق پیدا می کند.

آذرپور خواستار برگزاری مسابقه های ورزشی در دریا و کنار ساحل در گیلان شد و خاطرنشان کرد: انجام فعالیت های تفریحی، ورزشی، فرهنگی و علمی در داخل محیط های آبی و ساحل از موضوع های مهم در گیلان است.

معاون گردشگری مدیرکل میراث فرهنگی گیلان به تشکیل کمیته راهبردی به منظور ایجاد هماهنگی در سیاست گذاری، برنامه ریزی، ساماندهی و پیگیری امور مربوط به گردشگری دریایی اشاره کرد و یادآور شد: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، راه و شهرسازی، ورزش و جوانان و حفاظت محیط زیست عضو کمیته مذکور هستند. برنامه ریزی برای ایجاد و توسعه صنعت گردشگری از اهداف تشکیل کمیته راهبردی دریایی در گیلان است. برنامه ریزی برای ایجاد و توسعه زیرساخت های لازم در صنعت گردشگری با در نظر گرفتن افق 1404 و با رویکرد توسعه گردشگری دریایی در استان پیگیری می شود.

وی، برنامه ریزی در راستای آموزش، پژوهش و فرهنگ سازی در حوزه گردشگری دریایی را مهم خواند و بیان کرد: معرفی توانمندی ها و ظرفیت ها در حوزه گردشگری دریایی استان حائز اهمیت است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
19 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1