نمایش صنایع دستی اصیل و شاخص استان در نمایشگاه فارس در یک نگاه

16 سپتامبر 2015 - 12:00 dsfr.ir/ro5sz

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس گفت: در نمایشگاه فارس در یک نگاه تولیدات و محصولات دست ساز هنرمندان صنایع دستی سراسر استان به نمایش در می آید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس، زهرا الحمدی در جلسه شورای معاونین این اداره کل با بیان اینکه ورود صنایع دستی غیربومی در این نمایشگاه ممنوع است گفت: طبق برنامه ریزی ها و بنا بر ابلاغی که به نمایندگان ادارات میراث فرهنگی در شهرستان های استان صورت گرفته است تنها هنرهای سنتی و صنایع دستی بومی و شاخص در شهرستان در نمایشگاه فارس در یک نگاه عرضه می شود.

به گفته وی در این نمایشگاه صنایع دستی شاخص و بومی معرفی می شوند به طور مثال در این نمایشگاه منبت آباده و یا گلیم قشقایی و یا خاتم شیراز به صورت کاملا تخصصی و به صورت کارگاهی و تولید زنده در غرفه ها عرضه خواهد شد.

معاون هنرهای سنتی و صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس اضافه کرد: در این نمایشگاه که هدفش معرفی تمامی ظرفیت های استان بهترین فرصت برای عرضه و نمایش محصولات و تولیدات هنری هنرمندان و صنعتگران فارس است.

بنا بر این گزارش نخستین نمایشگاه فارس در یک نگاه یک شنبه 29 شهریورماه در ارگ کریم خانی فارس برگزار می شود و تا 2 مهر ادامه خواهد داشت.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
6 + 11 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1