10 ژوئن 2024 - 14:09
معاون میراث فرهنگی سازمان؛

نباید به بهانه توسعه، بافت تاریخی کرمان تخریب شود

13 سپتامبر 2015 - 14:30 dsfr.ir/ho9d8

نباید به بهانه توسعه، بافت تاریخی کرمان تخریب شود
بافت تاریخی شهر کرمان

معاون میراث فرهنگی سازمان در حاشیه بازدید از بافت تاریخی کرمان گفت: نباید به بهانه توسعه، بافت قدیم و تاریخی کرمان مورد تخریب قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی کرمان؛ محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی سازمان در حاشیه بازدید از بافت قدیم و بازار بزرگ کرمان با تاکید بر اینکه باید اطراف بناهای شاخص تاریخی آزادسازی شود، افزود: انتظار می رود نهادهای دولتی و خصوصی سازمان میراث فرهنگی را در این امر یاری رسانند.

وی با بیان اینکه باید همه نهادها و ارگان ها برای حفظ بافت قدیم کرمان تلاش کنند، تصریح کرد: نباید به بهانه توسعه بافت های تاریخی مورد تخریب قرار گیرند.

طالبیان با تاکید بر اینکه اجرای هر گونه طرح عمرانی در محدوده بافت قدیم و بناهای تاریخی نیازمند کسب مجوز از سازمان میراث فرهنگی است، اظهار داشت: از تمامی نهادهای دولتی و خصوصی انتظار می رود به این اصل مهم پایبند باشند.

وی با اشاره به بازدید خود از باغ ثبت جهانی شاهزاده ماهان، افزود: این باغ در فهرست میراث جهانی قرار دارد، جواهر باغات ایرانی محسوب می شود. معاون میراث فرهنگی کشور با بیان اینکه گردشگران داخلی و خارجی هنگام بازدید توقع دیدن از یک باغ جهانی را دارند، تصریح کرد: باید با حفظ ضوابط مرتبط در نگه داری این گونه جاذبه های گردشگری که جنبه جهانی دارند، بکوشیم.

وی با بیان اینکه شهر و یا استانی که باغ های تاریخی در آن ها وجود دارند، تبدیل به یک مقصد جهانی گردشگری نیز می شوند، خاطرنشان کرد: شهر ماهان دارای اماکن تاریخی دیگری است که نظر هر گردشگری را به خود جلب می کند.

1