رییس کمیسیون گردشگری رویداد اسکوکواکس:

گردشگری ساده ترین اقدام در تحقق شعار سال است

11 آوریل 2024 - 11:00 dsfr.ir/1y0ez

گردشگری ساده ترین اقدام در تحقق شعار سال است
رویداد ایران اسکوکواِکس

رییس کمیسیون گردشگری رویداد اسکوکواکس (فرصت های سرمایه گذاری کشورهای شانگهای بریکس اکو) با اشاره به اهمیت مشارکت عموم مردم در پروژه های اقتصادی کشور گفت: اقتصاد و مشارکت مردم در اداره کشور همیشه مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده و هر وقت این رهنمودها را در جامعه جاری و ساری کردیم، موفق بوده ایم.

به گزارش «دنیای سفر»، حسن حسن پور قادیکلایی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: با توجه به شعار امسال «جهش تولید با مشارکت مردم» که از سوی رهبر فرزانه انقلاب نامگذاری شد، باید به فکر باشیم تا از ظرفیت مشارکت مردم برای رشد اقتصادی کشور بهره مند شویم.

مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری وارش افزود: تمایل مردم ایران اسلامی به سفر، صله رحم و بازدید از آثار تاریخی و میراث فرهنگی یکی از مهمترین ظرفزایی است که به راحتی می تواند نماد جذب مشارکت مردم و جهش تولید باشد.

حسن حسن پور قادیکلایی

این مسئول تصریح کرد: سرمایه گذاری در بخش فرهنگی و امور زیر بنایی گردشگری از سوی مردم ساده ترین روش برای کسب سود تضمینی خواهد بود.

وی اشاره کرد: اگر برنامه های اجرایی که برای جذب سرمایه های شهروندان در حوزه های سکه و دلار و مسکن و خودرو وجود دارد و معمولا هم به تورم می انجامد، به سمت توسعه زیربنایی گردشگری داخلی هدایت شود، می توان شاهد جهش تولید و مشارکت مردم بود. منتهی، برای رسیدن به این هدف، حرف زدن به تنهایی کفایت نمی کند.

اسکوکواکس رویدادی مرکب، زنجیره ای و بین المللی. این رویداد بین المللی با محوریت کشورهای عضو سازمان های بین المللی و همسایگان کشور میزبان برگزار می شود

رییس کمیسیون گردشگری رویداد اسکوکواکس اضافه کرد: زیرساخت های گردشگری مانند هتل ها، اقامتگاه ها ،اماکن تفریحی و دیگر الزامات این صنعت می تواند محلی برای سرمایه گذاری و مشارکت عمومی باشد تا شاهد رونق و رشد اقتصادی در این حوزه باشیم.

این فعال حوزه گردشگری افزود: با این روش از یک سو امور زیر بنایی گردشگری کشور بازسازی، نوسازی می شود از سوی دیگر مردمی که در امور گردشگری سرمایه گذاری کردند، با دیدن اثرات مشارکت مالی در گردشگری ترغیب می شوند تا در امور دیگر هم مشارکت داشته باشند.

1