12 ژوئیه 2024 - 11:20

سرانجام بودجه میراث فرهنگی!

7 آوریل 2024 - 09:30 dsfr.ir/1f7o7

سرانجام بودجه میراث فرهنگی!
ساختمان وزارت میراث فرهنگی و گردشگری
ساختمان وزارت میراث فرهنگی و گردشگری

وزیر میراث فرهنگی گفت: قانون بودجه ۱۵ فروردین به دولت آمد و در کنار عده ای از دوستان انتقادات خود را به آن مطرح کردیم و قرار شد با منتقدین جلسات مستقل برگزار شود.

به گزارش «دنیای سفر»، سید عزت الله ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به جلسه اخیری که با رئیس سازمان برنامه و بودجه داشته است، گفت: قانون بودجه روز چهارشنبه به دولت آمد و من در کنار عده ای از دوستان انتقادات خود را به آن مطرح کردیم. قرار شد با منتقدین جلسات مستقل برگزار و مسائل بررسی شود. دیروز این جلسه در سازمان برنامه و بودجه با ما برگزار شد و هم فکری های بسیار مهمی نیز صورت گرفت و بیشتر درخواست ها و پیشنهادات ما نیز مورد استقبال قرار گرفت و تصویب شد.

ضرغامی با بیان اینکه روحیه دولت، شنیدن و استقبال از نقد و انتقاد سازنده است، خطاب به حضار، افزود: اگر به خاطر داشته باشید گردشگری در ایام نه چندان دور موضوع رده چندم کشور بود اما الان این حوزه تبدیل به مسأله اصلی بسیاری از بزرگان کشور شده است.

تفکر رایج را که «شادی در خارج از کشور است» معکوس کنیم

وزیر میراث فرهنگی این تغییر را اولین قدم برای تحول در کشور دانست و اظهار کرد: درخواست ما از فعالان حوزه گردشگری این است که مشکلات، موانع و انتقادات خود را مطرح کنند تا ما چالش ها را برطرف کنیم.

وی با اشاره به اینکه حدود ۴۰ مانع جدی هنوز بر سر گسترش گردشگری کشور وجود دارد، مطرح کرد: درخواست من از جامعه گردشگری کشور و دیگر دست اندرکاران این حوزه این است که هر نوع چالش و مانعی که بر سر راه می بینند به این لیست اضافه کنند.

ضرغامی با استقبال از نزدیکی و گسترش ارتباط میان تمامی بخش های حوزه گردشگری، افزود: باید تمامی اختلافات میان بخش های مختلف نظیر آژانس های گردشگری، هتلداران و دیگر فعالان این عرصه با افزایش ارتباط حل شود.

وی با انتقاد از رویه موجود در آژانس های گردشگری، گفت: متأسفانه برخی از آژانس ها عادت کردند که مسافران را به خارج از کشور رهسپار کنند. درخواست ما از آن ها این است که تعدادی از گردشگران را نیز به داخل کشور بیاورند. آژانس ها بسیار فعال هستند و ما از آن ها قدردانی هم می کنیم اما درخواست ما این است، حال که دیوار محدودیت میان ۳۰ کشور برداشته شده است، تبلیغ حضور در ایران را افزایش دهند.

امکان سفر نیمی از مردم دنیا به ایران

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان این که ما در دولت برای اینکه همه را با خود همراه کنیم، خیلی شمشیر زدیم، اظهار کرد: اکنون نیمی از مردم دنیا می توانند به ایران سفر کنند و نگرش ها نسبت به ایران تغییر کرد.

ضرغامی با بیان اینکه امسال که در جمع خبرنگاران گفتم سیستان و بلوچستان در حوزه سفرهای نوروزی در رتبه اول قرار دارد، گروهک تروریستی جیش الظلم تحمل نکرد و عملیات کور تروریستی خود را در این استان انجام داد. چراکه دید مردم سراسر کشور این استان را امسال بیشتر از همیشه دوست داشتند و از نظر سفر و اقامت سیستان و بلوچستان نسبت به گذشته رشد داشته است. دشمن تحمل نکرد مردم به این استان بروند و آن را ببیند و تلاش کرد تا به همه بگوید اینجا ناامن است.

1