21 ژوئن 2024 - 03:35

تکمیل ظرفیت واحدهای اقامتی ٤ شهر گردشگرپذیر کردستان

30 مارس 2024 - 13:40 dsfr.ir/1j32t

تکمیل ظرفیت واحدهای اقامتی ٤ شهر گردشگرپذیر کردستان
هتل شادی سنندج شهرک نظام مهندسی، سنندج
هتل شادی سنندج شهرک نظام مهندسی، سنندج

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان، گفت: ظرفیت مراکز اقامتی ٤ شهر گردشگرپذیر کردستان تکمیل شد.

به گزارش «دنیای سفر»، منصور مهرزاد امروز شنبه (١١ فروردین ماه ١٤٠٣) به رسانه های جمعی استان اعلام کرد که خوشبختانه با توجه به استقبال چشمگیر گردشگران برای سفر و اقامت در این استان، ظرفیت واحدهای اقامتی ٤ شهر گردشگرپذیر بانه، مریوان، سروآباد و دیواندره تکمیل شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان افزود: در همین راستا شهرهای سقز، بیجار، سنندج، قروه و دهگلان به عنوان شهرهای مکمل انتخاب شده اند و مسافران و گردشگران می توانند در این شهرها اقامت داشته باشند.

او با اعلام آمادگی ستاد اجرایی خدمات سفر استان برای اسکان تمامی گردشگران ورودی به استان، عنوان کرد: به‎دلیل حجم زیاد مسافران نوروزی در این شهرستان‎ها علاوه بر ظرفیت مراکز اقامتی رسمی و دارای مجوز شامل هتل، مهمان پذیر، هتل آپارتمان، اقامتگاه بوم گردی و سنتی، خانه مسافر و... از ظرفیت تعدادی از کمپ های موقت، مدارس و سالن های ورزشی هم برای اسکان مهمانان و گردشگران نوروزی استفاده شده است.

مهرزاد با تاکید بر خودداری گردشگران از اقامت در واحدهای غیرمجاز، یادآور شد: از مسافران نوروزی درخواست می شود در راستای جلوگیری از به وجود آمدن هرگونه مشکل امنیتی، بهداشتی و... از مراکز رسمی و دارای مجوز، برای اسکان و اقامت استفاده کنند.

1