20 ژوئن 2024 - 02:38

سفر ۲۰ اینفلوئنسر چینی به ایران

2 مارس 2024 - 20:10 dsfr.ir/us97c

سفر ۲۰ اینفلوئنسر چینی به ایران
گردشگران چینی در اصفهان
سفر ۲۰ اینفلوئنسر چینی به ایران

سرپرست دفتر بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از برگزاری چهار تور آشناسازی با عنوان «پروژه سلام ایران» و به دنبال آن، سفر ۲۰ اینفلوئنسر جوان چینی به کشور خبر داد.

به گزارش «دنیای سفر»، مسلم شجاعی گفت: پروژه «ایران سلام» با چهار موضوع طبیعت و تنوع اقلیمی، تاریخی و فرهنگی، جاده ابریشم و خوراک در ۱۲ استان کشور با لحاظ کردن تکراری نبودن مسیرها و جاذبه ها برای اینفلوئنسرهای چینی برنامه ریزی و برگزار شده است.

او با بیان اینکه ۲۰ اینفلوئنسر چینی با بیش از ۶۰ میلیون دنبال کننده با سفر به مناطق مختلف کشورمان محتوا تولید می کنند، گفت: با توجه به سلیقه های مختلف گردشگران، مقاصدی با محصولات و توانمندی های متنوع برای گروه های چینی برنامه ریزی شده است.

مدیرکل دفتر بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی ادامه داد: گروه نخست، با موضوع تنوع اقلیمی و طبیعت از ۲۶ بهمن تا ۳ اسفند با سفر به استان های تهران، هرمزگان و کرمان از جاذبه های طبیعی، تاریخی و فرهنگی این استان ها بازدید کردند. 

او اضافه کرد: این گروه تنوع اقلیمی و طبیعت دمای منفی را در پیست اسکی توچال و دمای بالای ۲۰ درجه را در سواحل خلیج فارس در جزیره قشم تجربه کرد. حضور در نمایشگاه بین المللی گردشگری، پل طبیعت، بازار تجریش در تهران، موزه مردم شناسی هرمزگان، جزیره ناز، دره ستارگان و جنگل حرا در جزیره قشم، باغ موزه هرندی و باغ شازده در کرمان و کویر لوت در شهداد از جمله جاذبه هایی بودند که اینفلوئنسرهای طبیعت و تنوع اقلیمی آنها را دیدند.

شجاعی ادامه داد: گروه دوم از اینفلوئنسرهای چینی با موضوع تاریخی و فرهنگی، از روز جمعه ۴ اسفند با سفر به شهرهای کاشان، اصفهان، یزد، میبد، شیراز و تهران، باغ فین، میدان نقش جهان، مسجد شیخ لطف الله، عمارت عالی قاپو، کلیسای وانک، امیر چخماق، یخچال میبد، پاسارگاد، باغ ارم، سعدیه، حافظیه و تخت جمشید را دیدند و با تولید محتوای گردشگری، آنها را در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارند. در روز پایانی سفر، این گروه پس از بازدید از چند جاذبه فرهنگی تاریخی تهران مثل کاخ گلستان، موزه ملی و کاخ نیاوران، پایتخت ایران را به مقصد چین ترک می کنند.

سرپرست دفتر بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی گفت: برای گروه سوم از اینفلوئنسرهای چینی با موضوع جاده ابریشم با توجه به موضوع فعالیت بازدید از آثار تاریخی و فرهنگی جاده ابریشم برنامه ریزی شده است. این گروه در ابتدای سفر از کاخ گلستان و موزه ملی بازدید خواهند داشت و در ادامه غار نمکی، کاروانسرای ده نمک در گرمسار، آثار تاریخی سمنان، دامغان، شاهرود و میامی را می بینند. گروه جاده ابریشم سپس با حرکت به سمت خراسان رضوی آثار تاریخی و فرهنگی نیشابور، مشهد و توس را می بینند و با سفر به طرقبه از مکان های تفریحی و تاریخی همچون تله کابین گزارش تهیه خواهند کرد.

او افزود: گروه چهارم از اینفلوئنسرهای چینی نیز با عنوان گردشگری خوراک پس از ورود به کشورمان با جاذبه های استان های قزوین، زنجان، گیلان و آذربایجان شرقی به ویژه در بخش گردشگری خوراک آشنا خواهند شد.

شجاعی گفت: سفر بلاگرها و اینفلوئنسرهای چینی به ایران به این دلیل در این فصل انتخاب شده که با عید بهاره چینی مقارن است.

او با بیان اینکه هر یک از اینفلوئنسرهای چینی، میانگین بیش از ۳ میلیون بازدیدکننده در فضای مجازی دارند، اظهار کرد: در این پروژه تلاش کردیم شبکه های اجتماعی را انتخاب کنیم که محتوای گردشگری کمتری از ایران در آنها نشر شده است و مصرف کننده بیشتری در چین داشته باشند؛ شبکه های اجتماعی مانند تیک تاک، رِد و ویبو، از جمله شبکه های مجازی مهمی هستند که این اینفلوئنسرهای جوان جاذبه های ایران را در آن انتشار خواهند داد.

سرپرست دفتر بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی افزود: در پایان سفر هر یک از این گروه ها، نشست ارزیابی با هدف دریافت نظرات و بازخوردهای هر گروه از ظرفیت ها و جاذبه های کشورمان برگزار می شود.

شجاعی گفت: استان های تهران، هرمزگان، کرمان، اصفهان، یزد، فارس، قزوین، زنجان، گیلان، آذربایجان شرقی، سمنان و خراسان رضوی مقاصدی هستند که ۲۰ اینفلوئنسر چینی با سفر به آنها محتوای گردشگری تولید می کنند.

1