24 آوریل 2024 - 14:11

خسارت میلیون دلاری به برج ایفل

28 فوریه 2024 - 16:00 dsfr.ir/jq34z

خسارت میلیون دلاری به برج ایفل
برج ایفل پاریس | Eiffel Tower
برج ایفل پاریس | Eiffel Tower

اعتصاب شش روزه کارکنان برج ایفل که با تعطیلی این سازه نمادین برای گردشگران همراه شده بود، در مجموع تا حدود دو میلیون یورو خسارت به جا گذاشت.

به گزارش «دنیای سفر»، برج ایفل پس از یک اعتصاب شش روزه توسط کارمندانش، درهای خود را به روی بازدیدکنندگان باز کرد و این نشان دهنده پایان یک دوره پرفراز و نشیب بود که با درخواست ها برای تغییر در مدل تجاری این بنای تاریخی و نگرانی درباره نگهداری از آن همراه شده بود.

با این حال، طبق اظهارات اپراتور برج، این اعتصاب، خسارت مالی بر جای گذاشته است؛ این خسارت ها به حدود دو میلیون یورو افزایش یافته است.

اپراتور برج ایفل (SETE) اعلام کرد که «توافقی با اتحادیه ها برای رسیدگی به شکایات و ایجاد نظارت مستمر بر مدل کسب و کار و سرمایه گذاری های شرکت حاصل شده است.» با وجود توافق، اما این اعتصاب منجر به شکست های مالی قابل توجهی شد و بنابر بر گزارش فیگارو، ضررهای درآمدی بین ۱ تا ۲ میلیون یورو یا تقریباً ۱.۱ تا ۲.۲ میلیون دلار برآورد شده است.

دومین اعتصاب در برج ایفل در سه ماه اخیر، بر نگرانی عمیق کارکنان درباره مدیریت برج و پایداری مالی بلندمدت آن تاکید داشت. نمایندگان اتحادیه با اشاره به آنچه به عنوان تخمین بیش از حد درآمد بلیت در آینده و دست کم گرفتن هزینه های تعمیر و نگهداری در نظر می گیرند، نسبت به یک بحران در آینده هشدار داده اند.

استفان دیو، نماینده فدراسیون عمومی کار فرانسه، در مصاحبه با گاردین از اپراتور برج ایفل به دلیل اولویت دادن به سود کوتاه مدت بر نیازهای ضروری نگهداری و تعمیر انتقاد کرد، در حالی که «دنیس واوسوری»، یکی دیگر از اعضای این فدراسیون کار فرانسه و کارمند قدیمی برج ایفل نیز وضعیت فعلی برج را در ۲۱ سال تصدی خود، بی سابقه توصیف کرد و گفت: «من هرگز ایفل را در چنین وضعیتی ندیده بودم و هر چه زمان بیشتر بگذرد، تعمیرات بزرگتری نیاز خواهد بود.»

برج ایفل پاریس | Eiffel Tower

به گزارش آرت نیوز، نگرانی ها دربارت وخامت وضعیت برج با گزارش های مربوط به زنگ زدگی و خوردگی گسترده تشدید شده است و درخواست ها برای اقدام فوری برای رسیدگی به یکپارچگی سازه و هشدارهایی مبنی بر اینکه تاخیر در تعمیر و نگهداری می تواند منجر به تعمیرات گسترده تر و پرهزینه تر در آینده شود، افزایش یافته است.

با وجود تضمین های کارشناسان مبنی بر ایمن ماندن برج، گزارش های اخیر حاکی از نگرانی ها، به ویژه درباره کمپین رنگ آمیزی در حال انجام است. تأخیر در پروژه، همراه با چالش های همه گیری و آلودگی سرب در پوشش های قبلی، سؤالاتی را درباره اثربخشی تلاش های تعمیر و نگهداری ایجاد کرده است.

اپراتور برج ایفل نسبت به ناراحتی ایجادشده برای بازدیدکنندگان ابراز تاسف کرد و متعهد شد که مبلغ کامل را برای دارندگان بلیت در دوران اعتصاب بازگرداند. این شرکت همچنین بر تعهد خود به رسیدگی به نگرانی های مطرح شده توسط کارکنان و اطمینان از دوام طولانی مدت یکی از نمادین ترین مکان های پاریس تاکید کرد.

بلندترین سازه موجود در پایتخت فرانسه که معمولاً در تمام روزهای سال به روی گردشگران باز است، سال گذشته نیز در جریان اعتراضات گسترده در سراسر فرانسه علیه طرح دولت برای اصلاح سیستم بازنشستگی، به صورت کم سابقه ای به مدت ١٠ روز تعطیل شده بود.

1