24 آوریل 2024 - 14:55
مدیرکل دفتر مطالعات، آموزش و برنامه ریزی گردشگری:

پایگاه مدیریت دانش گردشگری راه اندازی شد

27 فوریه 2024 - 13:30 dsfr.ir/ht1yj

پایگاه مدیریت دانش گردشگری راه اندازی شد
آموزش و برنامه ریزی گردشگری
پایگاه مدیریت دانش گردشگری راه اندازی شد

مدیرکل آموزش و برنامه ریزی گردشگری گفت: پایگاه مدیریت دانش گردشگری در مراسمی با حضور معاون گردشگری و وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به بهره برداری رسید.

به گزارش «دنیای سفر» به نقل از پایگاه اطلاع رسانی  دولت؛ مدیرکل آموزش و برنامه ریزی گردشگری اعلام کرد: این پایگاه با هدف دسترسی سریع و راحت، اشتراک گذاری و استفاده از منابع علمی ازجمله طرح ها، گزارش ها، مقالات، کتاب ها و پایان نامه های دانشگاهی با موضوع گردشگری و با همکاری دفتر فناوری اطلاعات گردشگری طراحی و راه اندازی شده است.

ابوطالب قاسمی پیوند صنعت گردشگری و دانشگاه و کاربردی سازی دانش گردشگری در بخش دانشگاهی را از جمله اهداف مهم طراحی و راه اندازی این سامانه دانست و گفت: این پایگاه مسئولیت حفظ سوابق پژوهشی گردشگری به صورت تخصصی و تجمیع در یک سامانه و گسترش دانش، دریافت بازخوردها، یادگیری و خلق ایده های جدید را بر عهده دارد.

وی با تاکید بر اینکه چشم انداز توسعه این سامانه بر مبنای اصلاح و بهبود دانش در قالب دانش جدید طرح ریزی شده است، خاطرنشان کرد: پایگاه مدیریت دانش گردشگری فرصتی برای نمایش آثار برتر دانشجویی و تحقیقاتی و دسترسی سریع و منسجم تحقیقات گردشگری ذیل حوزه آموزش و مطالعات گردشگری است.

1