24 آوریل 2024 - 14:05

کشف نقاشی ۵۰۰ ساله از تولد مسیح

27 فوریه 2024 - 13:00 dsfr.ir/vr7hy

کشف نقاشی ۵۰۰ ساله از تولد مسیح
‘Exceptional’ 500-Year-Old Religious Painting Found in Private Collection in Guernsey
کشف نقاشی ۵۰۰ ساله از تولد مسیح متعلق به «پیتر کوئک ون الست»

یک تابلو نقاشی ۵۰۰ ساله با موضوع مذهبی در یک مجموعه هنری خصوصی واقع در «گرنزی» کشف شد.

به گزارش «دنیای سفر»، یک تابلو نقاشی ۵۰۰ ساله که در کارگاه یک هنرمند فلاندری به نام «پیتر کوئک ون الست» (Pieter Coecke van Aelst) خلق شده است در یک مجموعه هنری خصوصی واقع در جزیره «گرنزی» شناسایی شده که قرار است ماه آینده میلادی در حراجی «مارتل میدز» به مزایده گذاشته شود.

این نقاشی سه لوحی، صحنه ای از نیایش مغان که در آن پس از تولد مسیح (ع) سه مغ به بالین او می رسند را به تصویر کشیده است.

«جاناتان ووک» که متخصص تابلوهای نقاشی در حراجی «مارتل میدز» است در گفت وگویی با «بی بی سی» این اکتشاف را «استثنائی و بی نظیر» توصیف کرد و توضیح داد که هیچ تابلوی امضا شده از این هنرمند به جای نمانده و همچنین مستندات بسیار کمی از نقاشی های این هنرمند باقی مانده است.

کشف نقاشی ۵۰۰ ساله از تولد مسیح متعلق به «پیتر کوئک ون الست»

آرت نیوز نوشت: «پیتر کوئک ون الست» در سال ۱۵۲۰ میلادی در بروکسل واقع در بلژیک متولد شد و به عنوان نقاش، مجسمه ساز، معمار، طراح و مترجم فعالیت کرد. او در سال ۱۵۲۷ میلادی به «حلقه سینت لوک» در «آنتورپ» پیوست و در آن جا چندین سفارش از جمله طراحی شیشه های رنگین پنجره های «کلیسای آنتورپ» را پذیرفت.

این هنرمند همچنین یک کارگاه بزرگ هنری با چندین دستیار را اداره می کرد. هنوز مشخص نیست که این تابلو نقاشی توسط خود او خلق شده یا دستیارانش یا هر دو.

«ووک» با اشاره به اینکه این نقاشی کشف شده شباهت های زیادی به سایر نقاشی های منسوب به او دارد، افزود که با توجه به ویژگی های خاص خود یک نقاشی بی نظیر است و کپی یا بازسازی شده نیست.

کارشناسان ارزش تقریبی این اثر هنری را بین ۱۵۰.۰۰۰ پوند الی ۲۰۰/۰۰۰ پوند برآورد کرده اند.

1