24 آوریل 2024 - 10:47

کدام خودروها در ایام نوروز ممنوعیت تردد دارند؟

22 فوریه 2024 - 13:20 dsfr.ir/1w3op

کدام خودروها در ایام نوروز ممنوعیت تردد دارند؟
معاینه فنی خودرو چیست و چه کاربردی دارد؟
معاینه فنی خودرو | ممنوعیت تردد خودروهای بدون معاینه فنی در ایام نوروز

پلیس راهور گفت: در نوروز امسال از تردد تمامی وسائل نقلیه بدون داشتن برگه معاینه فنی جلوگیری می شود.

به گزارش «دنیای سفر»، رئیس پلیس راهور گفت: در نوروز امسال مدیریت و کنترل سرعت متوسط به طور دقیق رصد و اعمال می شود و هیچ گذشت و اغماضی نخواهد شد و رانندگان مرتکب تخلفات پرخطر در نوروز از سفر باز خواهند ماند.

او در ادامه افزود: بدون داشتن برگه معاینه فنی، از تردد تمامی وسائل نقلیه جلوگیری می شود.

دریافت معاینه فنی یکی از مواردی است که سهل انگاری در دریافت آن و نداشتن آن می تواند سبب جریمه و مشکلاتی دیگر برای صاحب دستگاه شود

معاینه فنی چیست و چه کاربردی دارد؟

یکی از اقداماتی که باید برای وسایل نقلیه بالای 4 سال (اعم از داخلی و خارجی) انجام داد، معاینه فنی است. این اقدام سلامت فنی و فیزیکی خودرو را به صورت کامل مورد بررسی قرار می دهد تا احتمال بروز تصادفات به دلیل نقض فنی را تا حد زیادی کاهش پیدا کند. اگر وسیله نقلیه شما شما نیاز به انجام این نوع معاینه را دارد اما درباره مراحل و نحوه انجام آن اطلاعی ندارید با ما تا انتهای این مطلب همراه شوید.

چند سالی است که لزوم داشتن معاینه فنی برای خودروهایی با عمر بالای 4 سال وجود دارد و دارندگان ماشین های بدون معاینه فنی، مورد اعمال قانون از طرف پلیس راهنمایی رانندگی قرار می گیرند. مبلغ جریمه معاینه فنی برای هر روز دیرکرد، به اندازه هزینه انجام آن برای کل سال است. لذا پیشنهاد می شود که نسبت به زمان انجام این نوع معاینه خودرو حساس باشید و آن را به تعویق نیندازید که هزینه های زیادی را به شما تحمیل خواهد کرد. با گرفتن استعلام خلافی و دریافت جزئیات آن می توانید از جریمه شدن به دلیل نداشتن معاینه فنی، اطلاع یابد.

1