24 آوریل 2024 - 04:31
رییس شورای شهر بوشهر:

ضعف زیرساخت های گردشگری در بوشهر

21 فوریه 2024 - 12:00 dsfr.ir/jz5wj

ضعف زیرساخت های گردشگری در بوشهر
ضعف زیرساخت های گردشگری در بوشهر
ضعف زیرساخت های گردشگری در بوشهر

رییس از روابط عمومی شورا گفت: ضعف زیرساخت های گردشگری به ویژه در مورد اماکن اقامتی در شهر بوشهر مشهود است.

به گزارش «دنیای سفر» به نقل از روابط عمومی شورای شهر بوشهر، وحید نیک روش در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی شورا گفت: این استان به یکی از مقاصد اصلی گردشگری کشور تبدیل شده و حضور مسافران فقط منحصر به نوروز نیست و در همین ایام تعطیلات بهمن ماه شاهد حضور گسترده مسافران و پرشدن ظرفیت تمامی اماکن اقامتی در شهر بوشهر بودیم.

وی افزود: به همین دلیل تعدادی از مسافران در پارک ها و نوار ساحلی اقدام به نصب چادر کرده بودند که باعث نارضایتی های نیز شده بود که دلیل اصلی آن کمبود زیر ساخت های گردشگری در شهر هست.

رییس شورای شهر بوشهر تصریح کرد: حوزه گردشگری استان به یک برنامه ریزی اصولی و علمی نیاز دارد تا بتوان نهایت بهره از حضور گردشگران برای توسعه شهر رقم زد.

نیک روش با اشاره به اقدامات مدیریت شهری برای استقبال از بهار گفت: برای اسکان مسافران با توجه به کمبودهای مراکز اقامتی چهار کمپ اقامتی پیش بینی شده است و ۱۲سرویس بهداشتی شش چشمه ای سیار نیز خریداری شده است.

وی در مورد کمبود آب سرویس های بهداشتی در ایام تعطیلات اخیر گفت : حجم تانکرهای آب پیمانکار جوابگو نبود در حالی که شرکت آب و فاضلاب از وصل کردن انشعاب آب این سرویس ها خوداری کرده و این باعث نارضایتی مسافران و شهروندان شده بود.

رییس شورای شهر بوشهر با اشاره به اینکه در نشست هیات رئیسه شورا و شهردار با مدیرعامل آبفا مقرر شد تفاهم نامه تهاتر مطالبات شهرداری و آبفا صورت گیرد گفت: این امر تاکنون عملیاتی نشده و عدم وصل شبکه آب سرویس های بهداشتی نوار ساحلی قطعا چهره ناخوشایندی در منظر مسافرانی که به این شهر سفر کرده اند بوجود خواهد آورد که از شهرداری و شرکت آبفا درخواست داریم هر چه سریع تر با تعامل این مشکل را حل کنند.

نیک روش با اشاره به آلودگی آب قنات مورد استفاده شهرداری گفت: رفع این آلودگی اصلاحات عمرانی نیاز دارد و راهکارها نیز گفته شده که تاکنون اجرایی نشده تاکید دوباره ما رفع هر چه سریع تر مشکل آلودگی آب این قنات است.

1