24 آوریل 2024 - 14:28
سفیر ایران خبر داد

لغو روادید ایران برای شهروندان تانزانیا

20 فوریه 2024 - 12:50 dsfr.ir/q3365

لغو روادید ایران برای شهروندان تانزانیا
Tanzania eVisa for Citizens of Iran
لغو روادید ایران برای شهروندان تانزانیا

سفیر ایران در تانزانیا گفت: یکی از سیاست های جدید ایران برای گسترش روابط و تسهیل تجارت بین دو کشور، لغو روادید ایران برای شهروندان تانزانیاست که اجرا می شود.

به گزارش «دنیای سفر» حسین الوندی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در تانزانیا در مراسم بزرگداشت چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب، در محل اقامت سفیر جمهوری اسلامی ایران در دارالسلام، ضرورت توجه به مسأله فلسطین را یادآوری کرد و از همه مهمانان خواست یک دقیقه به احترام قربانیان مظلوم فلسطین سکوت کنند.

الوندی در ادامه از روابط دیرین و تاریخی بیش از هزارساله ایران و تانزانیا سخن گفت و روابط سیاسی و اقتصادی دو کشور را در حد بسیار خوبی دانست که همچنان می تواند با توجه به ظرفیت های اقتصادی دو کشور توسعه یابد.

او اظهار کرد: یکی از سیاست های جدید ایران برای گسترش روابط و تسهیل تجارت بین دو کشور لغو روادید ایران برای شهروندان تانزانیاست که اجرایی می شود و شهروندان تانزانیا بدون نیاز به روادید می توانند به ایران سفر کنند.

روادید ایران به تازگی، یکطرفه برای ۲۸ کشور از جمله تانزانیا لغو شده است.

عمر سعید شعبان، وزیر تجارت و صنعت زنگبار با ابلاغ سلام و سپاس سامیه سولوهو، رئیس جمهور تانزانیا به سفیر و مقامات ایرانی، به روابط فرهنگی عمیق دو کشور اشاره کرد و گفت: در سال های اخیر اقدامات بسیار خوبی در روابط دو کشور انجام شده است که امضای موافقتنامه اجتناب از دریافت مالیات مضاعف بین دو کشور، توافقات اولیه در زمینه صادرات گوشت تانزانیا به ایران و چندین سفر مقامات عالی رتبه دو کشور در سال گذشته نشانه هایی از عزم جدی دو کشور برای توسعه روابط است.

در ادامه این مراسم، گروه موسیقی سحر به رهبری سعید خوانساری و گروه نوازندگان نی، سنتور و دف، موسیقی سنتی ایرانی اجرا کردند که مورد توجه مهمانان قرار گرفت.

همچنین، نمایشگاه آشنایی با صنایع دستی، دستاوردهای علمی جدید، جایگاه زنان در ایران و تاریخ روابط سیاسی دو کشور به همت رایزنی فرهنگی ایران برگزار شد. پایان بخش مراسم، پذیرایی از مهمانان با غذاهای متنوع ایرانی بود که به همت بانوان ایرانی مقیم دارالسلام سفره آرایی و تزئین شده بود.

1