17 آوریل 2024 - 00:20

نام سازمان جهانی گردشگری تغییر کرد

1 فوریه 2024 - 17:30 dsfr.ir/2h17d

نام سازمان جهانی گردشگری تغییر کرد
سازمان جهانی گردشگری | UNTOURISM
لوگوی سازمان جهانی گردشگری یا UNTOURISM

سازمان جهانی گردشگری که چند سالی با نام اختصاری UNWTO شناخته می شد، با برند و نام جدیدی خود را معرفی کرد.

به گزارش «دنیای سفر»، UNTOURISM یا «سازمان گردشگری ملل متحد» عنوان جدیدی است که سازمان جهانی گردشگری خود را با آن معرفی کرده است. این سازمان با برند آژانس تخصصی گردشگری سازمان ملل متحد و رهبر جهانی گردشگری برای توسعه، محرک تغییرات اجتماعی و اقتصادی، فعالیت های خود را تأیید کرده است همچنین تحول گردشگری برای جهانی بهتر شعار این سازمان است.

مأموریت این سازمان حول سه پیام اصلی است شامل؛ سازمان ملل متحد به عنوان سازمان نوع دوستانه جهانی، مفهوم پیوند انسان ها در سرتاسر جهان و مفهوم کنشگری و حرکت.

همچنین ارتقای رفاه افراد، حفاظت از محیط زیست طبیعی، تحریک پیشرفت اقتصادی و تقویت هماهنگی بین المللی، جوهر اساسی فعالیت های این سازمان است.

سازمان جهانی گردشگری یک از آژانس های رسمی سازمان ملل متحد می باشد که هدف اصلی آن پیشبرد و توسعه گردشگری در سراسر جهان است. سنگ بناهای شکل گیری اولیه این سازمان در سال 1925 میلادی با تاسیس اتحادیه بین المللی سازمان های رسمی تبلیغات گردشگری در لاهه، پی ریزی شد

در این باره بورخا بوررو، مدیر اجرایی اینتربرند UNTOURISM گفته است: انتقال از UNWTO به گردشگری سازمان ملل متحد، مرحله جدیدی را برای این سازمان رقم می زند. این تغییر چندین مزیت از جمله سادگی، درک بهتر، بهبود خوانایی و نام به یادماندنی را در پی دارد.

پیش از این در سال ۱۳۸۴ سازمان جهانی گردشگری به دلیل اشتباهات شایع بین اسامی اختصار دو سازمان گردشگری جهانی و سازمان تجارت جهانی «WTO» در نهایت تصمیم گرفت که دو حرف مخفف سازمان ملل یعنی «UN» را به ابتدای اسم این سازمان اضافه کرد.

1