25 فوریه 2024 - 06:55

استقبال سازمان گردشگری ملل متحد از لغو یکطرفه ویزای ایران

29 ژانویه 2024 - 18:10 dsfr.ir/8j85i

«زوراب پولولیکاشویلی» دبیرکل سازمان جهانی گردشگری ملل متحد

دبیرکل سازمان جهانی گردشگری ملل متحد از سفر خود به تهران در آینده نزدیک خبر داد و از پروژه ایران برای لغو یکطرفه روادید با ۳۳ کشور استقبال و حمایت کرد.

به گزارش «دنیای سفر»، «زوراب پولولیکاشویلی» در جلسه هماهنگی که با حضور نمایندگان وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در حاشیه برگزاری چهل و چهارمین دوره نمایشگاه بین المللی گردشگری فیتور اسپانیا و در مقر این سازمان در شهر مادرید اسپانیا برگزار شد، گفت: دهه سوم بهمن ماه برای حضور و سخنرانی در آیین گشایش هفدهمین دوره نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران وارد تهران خواهم شد و در این سفر در کنفرانس خبری مشترک با عزت الله ضرغامی (وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایران) حضور خواهم داشت.

دبیرکل گردشگری سازمان ملل متحد با استقبال از لغو روادید ایران با ۳۳ کشور، بر نقش مهم ایران در گردشگری منطقه آسیا با توجه به پیشینه تاریخی و تمدنی ایران تاکید کرد و گفت: امیدواریم آینده درخشان و پررونقی برای گردشگری ایران رقم بخورد.

در این نشست، نمایندگان وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، پیشنهاد برگزاری دوره های آموزشی در راستای تسهیل ورود گردشگران با توجه به لغو روادید ۳۳ کشور را مطرح کردند.

در این دیدار، رضا زبیب سفیر ایران در اسپانیا، علی اصغر شالبافیان معاون گردشگری، محمدحسین صوفی ـمدیرعامل کانون جهان گردی و اتومبیل رانی، حسین ساری مدیر کل حوزه وزارتی و امور بین الملل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ناتالی بایونا و زوریستا اوروسویک مدیران اجرایی گردشگری سازمان ملل متحد میخیل نینوآ مدیر امور مالی این سازمان، کریستین برو مدیرکل حوزه آسیا و اقیانوسیه سازمان گردشگری ملل متحد و پاتریشیا کارمونا مدیرکل حوزه هوش بازار گردشگری حضور داشتند.

بنا بر اعلام روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، زوراب پولولیکاشویلی دبیرکل گردشگری سازمان ملل متحد (UNTOURISM) قرار است از ۲۲ تا ۲۵ بهمن ماه ۱۴۰۲ به ایران سفر کند و آشنایی با ظرفیت های گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی ایران، مذاکره با مقامات ارشد گردشگری کشور، بازدید از شهر اصفهان و جاذبه های گردشگری، و همکاری و تعامل بیشتر با گردشگری سازمان ملل متحد در راستای توسعه گردشگری روستایی، شهری و فرهنگی از مهمترین محورهای سفر او اعلام شده است.

1