برای اولین بار انجام می شود؛

نمایش دو ساعت دیده نشده در موزه زمان

17 نوامبر 2023 - 14:30 dsfr.ir/ac16k

نمایش دو ساعت دیده نشده در موزه زمان
موزه تماشاگه زمان تهران
موزه تماشاگه زمان تهران | آدرس | عکس و معرفی

دو ساعت انگشتری و بادبزنی به زودی از خزانه موزه زمان بیرون آورده و برای اولین بار به نمایش گذاشته می شود.

به گزارش «دنیای سفر» به نقل از روابط عمومی گروه موزه های دفینه؛ محمدرضا عسگری رئیس موزه زمان در جمع خبرنگاران حوزه میراث فرهنگی که از این موزه دیدن کردند گفت: مرمت ساختمان موزه در سال های گذشته و در چند مرحله انجام شده است. مرمت کلی گچبری و نقاشی ساختمان نیز انجام شد. سقف ساختمان موزه تغییری نداشته اما مرمت گچبری و نقاشی های ریخته و مقرنس ها انجام شده است.

وی گفت: ساعتی معروف به بادبزنی داریم که چون شبیه به بادبزن هست این اسم را برای آن انتخاب کرده اند. کوچک ترین ساعت موزه هم یک ساعت انگشتری است. هر دوی این ساعت ها در خزانه موزه نگهداری می شده و قرار است به مجموعه ساعت های موزه اضافه شود.

موزه زمان

عسگری با بیان اینکه این ساعت ها متعلق به قرن نوزدهم هستند، گفت: ساعت انگشتری و بادبزنی تا کنون نمایش داده نشده است ما امیدواریم بتوانیم برخی از ساعت ها را از مخزن بیرون آورده و به نمایش بگذاریم.

موزه زمان

موزه زمان یکی از موزه های گروه موزه های دفینه است که در سال ۱۳۸۲ به شماره ۱۰۸۶۸ به عنوان اثر ملی به ثبت رسید. مرکز فرهنگی موزه ای زمان با مجموعه ای ارزشمند از ابزارهای زمان سنجی، تاریخ گذشته بر لحظه لحظه زندگی بشریت را روایت می کند؛ مکانی که ذهن هر بازدیدکننده ای را به چالش می کشاند. این موزه که در خیابان شهید فلاحی (زعفرانیه) نبش چهارراه پروین بغدادی قرار گرفته؛ همه روزه به جز شنبه ها از ساعت ۹ صبح تا ۱۷ عصر میزبان علاقه مندان است.

1