2 مارس 2024 - 06:03
مدیرکل گردشگری هرمزگان خبر داد:

آموزش گردشگری به جوامع محلی قشم

13 نوامبر 2023 - 11:50 dsfr.ir/cx8k5

آموزش گردشگری به جوامع محلی قشم
پایگاه خبری چل بیم
مشارکت جامعه محلی قشم در حفاظت از ذخیرگاه زیست‌کره حرا

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان از ارائه آموزش های صنعت گردشگری به جوامع محلی قشم برای ارتقاء اقتصاد منطقه ای و خلق سرمایه خبر داد.

به گزارش «دنیای سفر»، محمد محسنی امروز (بیست و دوم آبان ماه)، در دیدار با مدیرعامل منطقه آزاد قشم، با اشاره به اهمیت جزیره قشم در جذب گردشگر، اظهار کرد: جزیره قشم برای استان هرمزگان از اهمیت ویژه ای در ابعاد مختلف اقتصادی، فرهنگی و ... برخوردار است که یکی آن ها بخش گردشگری است.

وی عنوان کرد: در سال های گذشته بخش اعظمی از گردشگران با هدف بازدید و حضور در جزیره قشم وارد هرمزگان می شدند و می توان گفت که جزیره قشم یک مرکز گردشگری برای هرمزگان است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان با اشاره به جایگاه ویژه جزیره قشم، تصریح کرد: یکی از دلایل جذابیت جزیره قشم برای عموم مردم ایران، وجود مناطق بکروطبیعی در این منطقه است که باعث تقویت اقتصاد محلی این منطقه شده است.

محسنی با ذکر این نکته که اقتصاد گردشگری در سطح جهان دارای جایگاه ویژه ای است، مطرح کرد: با توجه به علاقه گردشگران به جزیره های هرمزگان به خصوص جزیره قشم پیشنهاد می کنم که خط گردشگری از بندرعباس به سمت جزیره قشم و سایر جزایر تحت پوشش احداث شود تا گامی برای جذب بیشتر گردشگر مبتنی بر ظرفیت های دریایی و جزیره ای برداشته شود.

وی با اشاره به ظرفیت های جزایر تحت پوشش قشم شامل هنگام و لارک، خاطرنشان کرد: باید با همکاری سازمان منطقه آزاد قشم ظرفیت های بر زمین مانده این جزایر در حوزه گردشگری را نقد کنیم تا هم شاخص های جذب گردشگر در هرمزگان ارتقاء پیدا کند وهم اقتصاد محلی این جزایر رونق بگیرد. این سازمان در نظر دارد با ارائه آموزش های مختلف به جوامع محلی، زمینه ایجاد اشتغال پایدار و خلق سرمایه برای مردم منطقه را فراهم کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان، با اشاره به اهمیت استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای توسعه گردشگری جزایر، تشریح کرد: باید بتوانیم با همگاری بین بخشی شرایط تردد از بندرپل به بندرلافت در روزهای اوج مسافر تسهیل شود چراکه این مسائل نقش بسیار مهمی در جذب گردشگر دارد.

1