25 فوریه 2024 - 19:37
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران خبر داد

مازندران میزبان رویداد بین المللی گردشگری

26 سپتامبر 2023 - 09:00 dsfr.ir/a66yh

مازندران میزبان رویداد بین المللی گردشگری
روابط عمومی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران
رویداد گردشگری مازندران

مدیرکل میراث فرهنگی مازندران با اعلام اینکه مازندران میزبان رویداد بین المللی گردشگری است، گفت: میهمانان خارجی امروز از طریق فرودگاه امام خمینی (ره) وارد کشور می شوند و با استقبال هیاتی از اداره کل گردشگری مازندران، شب را در بابلسر می گذرانند.

به گزارش «دنیای سفر»، از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی مازندران، صادق برزگر امروز، ۴ مهرماه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در بزرگداشت هفته گردشگری برنامه ریزی شد تا با یک رویداد بزرگ همراه با میهمانان خارجی از روسیه و کشورهای cis اطلاع رسانی از مازندران در سطح ملی و بین المللی داشته باشیم، اظهار کرد: میهمان خارجی هم از مسئولین دولتی و هم بخش خصوصی خواهند بود.

وی، افزود: آژانس های گردشگری روسی و کشورهای cis طی چند روز برگزاری؛ رویداد جامعه هدف ما برای برندسازی مازندران هستند.

وی با بیان اینکه از امروز شاهد حضور میهمانان خارجی به استان خواهیم بود، تصریح کرد: ۵ مهر با حضور میهمانان خارجی افتتاحیه روز جهانی گردشگری را در هتل میزبان بابلسر با حضور مقامات وزارتی و کشوری خواهیم داشت.

برزگر نکته مهم این رویداد بین المللی را لغو روادید گروهی بین ایران و روسیه دانست و گفت: این گروه از روس ها اولین مسافرانی هستند که بدون روادید به ایران سفر کرده اند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران، افتتاح نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی، جشنواره غذا، نشست های b۲b را از جمله برنامه های رویداد گردشگری مازندران برشمرد و گفت: گردشگری سلامت، گردشگری روستایی و بوم گردی، گردشگری کشاورزی و طبیعت گردی، فرصت های سرمایه گذاری، صنایع دستی فاخر و گردشگری فرهنگی و ماجراجویانه از جمله موضوعات مهم در نشست های b۲b بین فعالین گردشگری دو کشور است.

وی گفت: از ششم تا هشتم مهرماه، تور بازدید از جاذبه های گردشگری استان مازندران را خواهیم داشت که شامل جاذبه های طبیعی، تاریخی و فرهنگی استان در طی ۳ روز است که تلاش خواهیم کرد استان مازندران را از مجموعه تاریخی عباس آباد بهشهر تا رامسر، عروس شهرهای ایران معرفی کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی مازندران، این رویداد را در راستای توسعه گردشگری استان برشمرد و یادآور شد: حضور گردشگران خارجی فرصت مناسبی جهت معرفی ظرفیت های بین المللی استان همزمان با بزرگداشت روز جهانی گردشگری است.

این مسئول با اشاره به اقدامات دولت سیزدهم در حوزه دیپلماسی خارجی به ویژه گردشگری از تلاش های وزیر گردشگری و نماینده عالی دولت در مازندران برای بالفعل کردن ظرفیت های بالقوه گردشگری در استان که سال ها از آن غفلت شده بود قدردانی کرد و گفت: تمام تلاش های انجام شده در استان تا رسیدن به نقطه ایده آل نیازمند نگاه کلان دولتمردان جمهوری اسلامی ایران به استان مازندران و دیپلماسی گردشگری استانداری است.

1