9 ژوئن 2024 - 21:08

کانال ونیز سبز شد

29 می 2023 - 21:40 dsfr.ir/4134b

کانال ونیز سبز شد

پلیس ونیز در حال بررسی منبع مایع سبز فسفری است که روز یکشنبه در کانال بزرگ شهر ونیز ظاهر شد.

به گزارش «دنیای سفر» به نقل از گاردین، «لوکا زایا» رییس منطقه ونتو در توییتی نوشت که «این رنگ برای نخستین‌بار توسط مردم محلی مشاهده شده و بخشدار جلسه‌ای فوری با پلیس برای بررسی منشاء مایع سبزرنگ تشکیل داده است.»

سرویس آتش‌نشانی ایتالیا نیز اعلام کرد که به آژانس منطقه‌ای حفاظت از محیط زیست کمک می‌کند تا نمونه‌هایی را برای آزمایش بگیرد. این در حالی است که بسیاری این اقدام را به معترضان تغییرات آب و هوایی نسبت داده‌اند.

روزنامه محلی «La Nuova Venezia» گزارش داده است که پلیس در حال بررسی دخالت اعتراضی از سوی فعالان آب و هوا در ایجاد این رنگ سبز در کانال اصلی شهر ونیز است.

این نخستین بار نیست که کانال ونیز سبز می‌شود؛ در سال ۱۹۶۸، «نیکلاس گارسیا اوریبورو» هنرمند آرژانتینی در سی‌وچهارمین دوسالانه هنری ونیز، آب‌ها را با رنگ‌های فلورسنت به رنگ سبز درآورد تا آگاهی زیست‌محیطی را ارتقا دهد.

شهر توریستی ونیز سالانه میزبان بیش از ۲۰ میلیون گردشگر از سراسر جهان است و طبق اعلام پیشین، برای جلوگیری از ورود بیش از حد گردشگران به این منطقه قرار است از تابستان امسال گردشگران با پرداخت هزینه ورودی و رزرو اقامتگاه، وارد این منطقه توریستی شوند.

1