24 فوریه 2024 - 22:22

سفر ایمن با همکاری گوگل

26 می 2023 - 08:00 dsfr.ir/8q6t1

سفر ایمن با همکاری گوگل
thetimes.co.uk
سفر ایمن با همکاری گوگل

سازمان جهانی گردشگری با همکاری شرکت گوگل برای بازیابی و بهبود فوری بازار گردشگری اقدام به ارتقای مهارت‌های دیجیتال و ایجاد فرصت‌های جدید کردند.

به گزارش «دنیای سفر» کمیته جهانی بحران گردشگری توصیه‌های مقطعی برای بهبود و بازیابی گردشگری برای سفر ایمن، یکپارچه و احیای اولویت‌های اصلی اطمینان ارائه کرد. سازمان جهانی گردشگری با همکاری شرکت گوگل برای بازیابی و بهبود فوری بازار گردشگری اقدام به ارتقای مهارت‌های دیجیتال و ایجاد فرصت‌های جدید کردند.

سازمان جهانی گردشگری به‌منظور کمک به بخش گردشگری برای ظهور قوی‌تر و پایدارتر در برابر کووید-۱۹ مجموعه‌ای دستورالعمل‌ها را ارائه داد که این امر را با همکاری شرکت گوگل برای ایجاد نوآوری و تحول دیجیتال گردشگری جهان به‌عنوان یک امر ضروری جهت بازگرداندن اطمینان به مصرف‌کنندگان به فعالان گردشگری ارائه داد. همکاری سازمان جهانی گردشگری با شرکت گوگل منجر به ارتقای مهارت دیجیتالی و آموزش‌های رایگان در سراسر جهان خواهد شد.

این دستورالعمل‌ها با مشورت کمیته جهانی بحران گردشگری تهیه شد و هدف آن حمایت از دولت‌ها و بخش‌خصوصی برای بهبود بخش توریسم از یک بحران بی‌سابقه جهانی است. سازمان جهانی گردشگری در زمان اوج ویروس کرونا هشدارهایی مبنی بر کاهش ۶۰ تا ۸۰ درصدی گردشگران بین‌المللی داد. بحران کرونا منجر به مورد تهدید قرار گرفتن ۱۰۰ تا ۱۲۰ میلیون شغل در جهان شد و می‌توانست ۹۱۰ میلیارد تا ۲/ ۱ تریلیون دلار خسارت وارد کند.

برای بازیابی گردشگری توصیه‌هایی همراه با انجام پروتکل‌های ایمن و بهداشتی مطرح شد که این توصیه‌ها بر مبنای هفت اولویت بهبود گردشگری مبتنی بر پایه‌های کاهش تاثیر اقتصادی، تدوین پروتکل‌های ایمنی و بهداشتی و پاسخ‌های هماهنگ و تقویت نوآوری متمرکز بود. این دستورالعمل‌ها مجموعه‌ای از اقدامات را برای همکاری در اختیار دولت‌ها و کسب‌وکارها قرار می‌دهد که به آنها کمک کند تا گردشگری را بار دیگر به‌ محیطی ایمن، یکپارچه و مسوولانه تبدیل کند.

پروتکل‌های ایمنی شامل مراحل چک از جمله اسکن دما، آزمایش، فاصله اجتماعی، افزایش مراحل نظافت و تهیه کیت‌های بهداشتی برای سفرهای هوایی ایمن، خدمات مهمان‌نوازی یا رویدادهای ایمن است. سازمان جهانی گردشگری با همکاری شرکت گوگل اقدام به ایجاد یک نوآوری کرد که براساس آن راهکارهای سازمان جهانی گردشگری فرصتی را برای تقویت مهارت‌های دیجیتالی مقاصد، شرکت‌ها و کارمندان ایجاد می کند که می‌تواند از طریق آموزش آنلاین رایگان آکادمی سازمان جهانی گردشگری و اجرای برنامه‌هایی مانند‌های کارت (Hi card) برای بهبود همکاری‌های بین‌المللی در فرودگاه‌ها و هتل‌ها صورت پذیرد. فناوری نقش برجسته‌ای در ارتقای فاصله‌گذاری اجتماعی در هتل‌ها و مقاصد گردشگری ایفا خواهد کرد.

به گزارش «دنیای‌اقتصاد» سازمان جهانی گردشگری همچنین به‌منظور احیای گردشگری برای کشورهای عضو در مواجهه با بحران کرونا یک بسته کمکی منتشر کرد که برای سه اصل مهم بهبود اقتصادی، بازاریابی و تبلیغات و ارتقای نهادهای گردشگری ساخته شد. بسته کمکی بازیابی گردشگری از بحران کووید-۱۹ برای حمایت از دولت‌ها، بخش‌خصوصی و آژانس‌های مسافربری طراحی شده است تا توانایی روبه‌رویی با وضعیت بی‌سابقه اضطراری اقتصادی و اجتماعی جهانی را داشته باشند.

برنامه‌های مربوط به بازیابی گردشگری نه تنها برای جهانگردی، بلکه برای تمامی جوامع، مشاغل و رشد اقتصادی قابل اجراست. این بسته پشتیبانی به دولت‌ها و تجارت‌ها امکان به‌کارگیری توصیه‌ها برای بازیابی را فراهم می‌کند. در کنار مجموعه توصیه‌های انجام شده برای کاهش اثرات اقتصادی و اجتماعی کووید-۱۹ این بسته کمکی بر مبنای سه هدف مهم اقتصادی، تبلیغی و نهادی برای تسریع در بهبود گردشگری ارائه شده است.

سازمان جهانی گردشگری به‌منظور ارتقای بازاریابی و تبلیغات با شناسایی بازارهایی که امکان جهش و سرعت قرار گرفتن در مسیر بهبود و ایجاد تنوع محصولات را دارند به ارائه کمک‌های فنی برای تدوین مجدد استراتژی‌های بازاریابی و فعالیت‌های تبلیغاتی می پردازد. هدف سوم از ایجاد این بسته‌های کمکی، تقویت بنیادی و ایجاد تاب‌آوری به‌ویژه تقویت مشارکت بخش‌های دولتی و خصوصی و ترویج اقدامات مشترک در جهت رسیدن به بهبود گردشگری و تقویت مهارت در مدیریت بحران و بهبود توریسم است.

1