14 آوریل 2024 - 08:08

پیش بینی گرمای بی سابقه کره زمین در سال ۲۰۲۳

29 دسامبر 2022 - 15:00 dsfr.ir/r186m

پیش بینی گرمای بی سابقه کره زمین در سال ۲۰۲۳
italytv.space
پیش بینی گرمای بی سابقه کره زمین در سال ۲۰۲۳

دانشمندان در آستانه سال ۲۰۲۳ میلادی در رابطه با افزایش شدید گرمای جهانی در سال میلادی پیش رو هشدار دادند.

به گزارش «دنیای سفر»، بر اساس پیش بینی سالانه دمای جهانی اداره هواشناسی انگلیس، سال 2023 احتمالا یکی از گرم ترین سال های تاریخ خواهد بود و میانگین دما تا 1.2 درجه سانتی گراد بالاتر از سطح پیش از صنعتی شدن است.

تا به حال، گرم ترین سال ثبت شده از زمانی که دانشمندان شروع به پیگیری دمای جهانی در سال 1850 کردند، سال 2016 بود، سالی که در آن الگوی آب و هوایی "ال نینو" در اقیانوس آرام نقش مهمی در افزایش دما در سراسر جهان داشت. دمای کره زمین در سه سال گذشته تحت تأثیر اثر طولانی مدت ال نینو بوده است.

نتایج نشان می دهد که سال 2023 ممکن است که رکورد سال 2016 را نشکند اما با توجه به افزایش پس زمینه انتشار گازهای گلخانه ای جهانی که به سرعت ادامه دارد، این احتمال وجود دارد که سال آینده سال قابل توجه دیگری از نظر گرمایش جهانی باشد.

earth نوشت، دانشمندان هشدار می دهند که این واقعیت که میانگین دمای جهانی برای یک دهه یا بالاتر از یک درجه سانتی گراد است، تغییرات قابل توجه دما در سراسر جهان را پنهان می کند، زیرا مناطقی مانند قطب شمال چندین درجه بالاتر از دوران پیش از صنعتی شدن گرم شده است. بنابراین، بسیار مهم است که با کاهش قابل توجه انتشار گازهای گلخانه ای و انتقال سریع به منابع انرژی پایدار، برای جلوگیری از بدترین تأثیرات تغییرات آب و هوایی، اقدام سریع برای حفظ دمای جهانی زیر 1.5 درجه سانتی گراد انجام دهیم.

1