22 فوریه 2024 - 09:55

برخورد با 15 سایت غیرقانونی فروش بلیت هواپیما

26 اوت 2015 - 09:00 dsfr.ir/ev335

مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه ها، شرکت ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری از اعلام اسامی بیش از 15 سایت غیرقانونی فروش بلیت هواپیمای به پلیس فتا برای مسدود کردن این سایت ها خبر داد.

مرتضی دهقان درباره نابسامانی در فروش بلیت های چارتری گفت: افزایش قیمت بلیت هواپیما توسط هیچ یک از آژانس های دارای مجوز سازمان هواپیمایی کشوری (مجوز بند الف) انجام نشده و این اقدامات بیشتر از سوی سایت های غیرقانونی صورت می گیرد.

مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه ها، شرکت ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری از اعلام اسامی بیش از 15 سایت غیرقانونی فروش بلیت هواپیمای به پلیس فتا برای مسدود کردن این سایت ها خبر داد و گفت: خرید اینترنتی بلیت هواپیما فقط از سایت های این 13 شرکت مورد تایید سازمان هواپیمایی کشوری است و سایر سایت های اینترنتی مورد تایید این سازمان نیست.

وی خواستار برخورد مراجع قانونی با سایت های غیرقانونی فروش بلیت هواپیما شد و گفت: در همین راستا هفته گذشته اسامی بیش از 15 سایت غیرقانونی فروش بلیت هواپیما از سوی سازمان هواپیمایی کشوری به پلیس فتا اعلام شده تا در جهت مسدود کردن این سایت ها اقدام شود.

مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه ها، شرکت ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: درخواست ما از مردم این است که در صورت مشاهده این گونه سایت ها، اسامی آنها را به سازمان هواپیمایی کشوری یا سازمان تعزیرات حکومتی همراه مستندات اعلام کنند چراکه این سایت ها مصداق گران فروشی بلیت های هواپیما هستند.

دهقان ادامه داد: هماهنگی لازم بین سازمان هواپیمایی کشوری و سازمان تعزیرات حکومتی وجود دارد و در صورت مشاهده حتما از سوی سازمان تعزیرات برخورد می شود.

وی با اشاره به اینکه البته تعداد محدودی از بلیت ها به صورت چارتر فروخته می شود و اغلب بلیت ها به صورت برنامه ای از طریق سیستمی به فروش می رسد افزود: به طور طبیعی در روزهای پر ترافیک مسافری نمی توان به تمام تقاضاهای سفر پاسخ داد بنابراین معمولا در این ایام توسط برخی سایت های اینترنتی از این شرایط سوء استفاده می شود و نسبت به فروش بلیت های هواپیمایی به نرخ گران اقدام می کنند.

مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه ها، شرکت ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری به پایگاه خبری وزارت راه گفت: برای شناسایی سایت های غیرقانونی، سازمان هواپیمایی کشوری باید نسبت به خرید بلیت اقدام کند چراکه باید مستندات خود را برای گران فروشی بلیت به سازمان تعزیرات حکومتی اعلام کند.

دهقان در پاسخ به این سوال که متقاضیان خرید بلیت ها اینترنتی چگونه می توانند از قانونی یا غیرقانونی بودن سایت ها مطلع شوند گفت: به طور قاطع اعلام می شود به جز سایت های شرکت های هواپیمایی که مستقیم نسبت به فروش بلیت اقدام می کنند هر گونه خرید اینترنتی بلیت های هواپیما از سایت های دیگر غیرقانونی است.

مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه ها، شرکت ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه در حال حاضر 13 شرکت هواپیمایی در صنعت حمل و نقل هوایی فعال هستند گفت: خرید اینترنتی بلیت هواپیما فقط از سایت های این 13 شرکت مورد تایید سازمان هواپیمایی کشوری است و سایر سایت های اینترنتی مورد تایید این سازمان نیست. ضمن اینکه با وجود فروش بلیت ها توسط سایت های غیرقانونی اصلا پروازی برای بلیت های فروخته شده وجود ندارد.

وی با تاکید بر اینکه اگر بلیت های هواپیما از سوی آژانس های دارای مجوز از سازمان هواپیمایی کشوری فروخته شود قطعا نسبت به تعلیق یا لغو مجوز این دفاتر اقدام می شود، گفت: علاوه بر بیش از 500 اخطار به دفاتر فروش بلیت هواپیما، مجوز 20 آژانس فروش بلیت لغو و مجوز 132 آژانس نیز به دلیل رعایت نکردن قوانین و مقررات و تطبیق با آئین نامه دفاتر خدمات مسافرت هوایی تعلیق شده است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایلنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه ها

  • میعاد 26 اوت 2015 - 16:17

    حرف مفت می زنه کدوم شرکت هواپیمایی بلیط هاش رو به قیمت مصوب می فروشه
    یهد نگاه به سایت شرکت زاگرس و نفت بندازید

1