13 ژوئن 2024 - 01:35

پیش بینی سفر ۸ میلیون زائر به مشهد در دهه پایانی صفر

11 سپتامبر 2022 - 16:30 dsfr.ir/qg128

پیش بینی سفر ۸ میلیون زائر به مشهد در دهه پایانی صفر
mashhadhotels.net
اتاق هتلی در مشهد

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: پیش بینی می شود هفت تا هشت میلیون زائر در دهه پایانی صفر به مشهد سفر کنند.

به گزارش «دنیای سفر» سیدجواد موسوی در گفت و گو با ایسنا در خصوص پیش بینی میزان ورود زائران به مشهد در دهه پایانی صفر اظهار کرد: ستاد خدمات سفر کمیته بندی شده و تمام کمیته ها برای حضور نزدیک به هشت میلیون زائر در دهه پایانی صفر در مشهد اعلام آمادگی کرده اند.

وی در خصوص میزان ظرفیت اسکان پیش بینی شده در این ایام خاطرنشان کرد: همانطور که در اربعین تمام زائران به کربلا مشرف می شوند، در دهه پایانی صفر نیز تمام زائران ایرانی به مشهد سفر می کنند. از تمام زیرساخت های موجود مانند آستان قدس رضوی، مدارس، خوابگاه دانشگاه ها، تمام هیات های مذهبی و حسینیه ها استفاده و بیش از ۵۰۰ هزار شب اقامت پیش بینی شده که این میزان قطعا در روزهای پایانی ماه صفر توسعه پیدا خواهد کرد.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی در خصوص مشکلات تامین نان زائران در این دهه پایانی صفر ادامه داد: برخی از هتل های مشهد امکانات طبخ نان دارند. هتل هایی که چنین امکاناتی دارند، قرار شده با همکاری فرمانداری مشهد به آن ها مجوز داده شود تا علاوه بر تامین نان مورد نیاز خود، برای سایر زائران نیز نان طبخ کنند تا در این ایام مشکل تامین نان نداشته باشیم.

موسوی تصریح کرد: یکی دیگر از برنامه های ستاد خدمات سفر آموزش فرهنگ میزبانی به صنوف و دستگاه های است که به زائران خدمات ارائه می دهند. دوره ادب حضور و فرهنگی میزبانی با همکاری آستان قدس رضوی و استانداری خراسان رضوی برنامه ریزی شده تا برای تمام صنوف در حرم رضوی برگزار شود.

1