کشف بمب جنگ جهانی دوم در رودخانه

8 اوت 2022 - 19:40 dsfr.ir/eq536

کشف بمب جنگ جهانی دوم در رودخانه
گاردین
WW2 bomb revealed in drought-hit waters of Italy

با افزایش موج گرما در سراسر اروپا، یک بمب ۴۵۰ کیلوگرمی متعلق به جنگ جهانی دوم در بستر خشک شده یک رودخانه در ایتالیا کشف شد.

به گزارش «دنیای سفر» به نقل از گاردین، کارشناسان نظامی بمب ۴۵۰ کیلوگرمی (۱۰۰۰ پوندی) را که در ۲۵ ژوئیه در نزدیکی روستای شمالی بورگو ویرجیلیو در نزدیکی شهر مانتوآ در شمال کشور کشف شد، خنثی و منفجر کردند.

مقامات محلی اعلام کردند که این بمب توسط ماهیگیران در ساحل رودخانه پو به دلیل کاهش سطح آب ناشی از خشکسالی کشف شده است و حدود ۳۰۰۰ نفر از ساکنان اطراف برای عملیات خنثی سازی تخلیه شدند. حریم هوایی منطقه بسته شد و ناوبری در امتداد آن مسیر آبراه و همچنین تردد در یک خط راه آهن و جاده دولتی در نزدیک آن متوقف شد.

«فرانچسکو آپورتی» شهردار بورگو ویرجیلیو در این باره گفت: «در ابتدا، برخی از ساکنان گفتند که خانه هایشان را تخلیه نمی کنند، اما در چند روز گذشته، همه را متقاعد کرده ایم، در غیر این صورت عملیات متوقف می شد».

ایتالیا ماه گذشته برای مناطق اطراف پو که طولانی ترین رودخانه ایتالیا است، وضعیت اضطراری اعلام کرد. این رودخانه که آب تقریباً یک سوم تولید کشاورزی ایتالیا را تامین می کند ، بدترین خشکسالی خود را در ۷۰ سال گذشته تجربه می کند.

1