22 ژوئن 2022 - 13:48
معاون گردشگری خبر داد

اعتبار پروانه آژانس های مسافرتی سه ساله شد

24 می 2022 - 14:50 dsfr.ir/he0gl

اعتبار پروانه آژانس های مسافرتی سه ساله شد
دنیای سفر
اعتبار پروانه آژانس های مسافرتی سه ساله شد

معاون گردشگری از افزایش مدت زمان اعتبار پروانه بهره برداری دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری به سه سال خبر داد. تا پیش از این، اعتبار این پروانه یک سال بود.

به گزارش «دنیای سفر» به نقل از روابط عمومی معاونت گردشگری، علی اصغر شالبافیان گفت: افزایش مدت زمان اعتبار پروانه بهره برداری دفاتر خدمات مسافرتی به سه سال که با هدف کاهش بروکرواسی های اداری و تسهیل فعالیت بخش خصوصی انجام گرفته است، یکی از مطالبات فعالان این حوزه بود که به دلیل وجود موانع حقوقی و قانونی به تعویق افتاده بود.

او با بیان این که پس از پیگیری ها و تلاش برای اصلاح قوانین با همکاری واحد حقوقی وزارت، این موانع رفع شده است، افزود: بر این اساس موضوع دستورالعمل اجرایی تعرفه صدور و تمدید مجوزهای فعالیت در حوزه گردشگری و جرایم تخلفات قانون در راستای تسهیل و تسریع در فرآیند صدور و تمدید مجوز و پروانه بهره برداری دفاتر خدمات سیاحتی و جهانگردی و مستنبط از تبصره ۲ ماده ۶ آیین نامه ایجاد، اصلاح، تکمیل، درجه بندی، نرخ گذاری و نظارت بر تأسیسات گردشگری مصوب هیأت وزیران، مدت اعتبار پروانه بهره برداری تمام دفاتر خدمات سیاحتی و جهانگردی از ابتدای سال ۱۴۰۱ به مدت سه سال از سوی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به مدیران کل استانی ابلاغ شد.

معاون گردشگری تاکید کرد: تعرفه صدور و تمدید پروانه بهره برداری دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری بر اساس اعتبار جدید به صورت سه ساله محاسبه خواهد شد.

1