24 ژوئن 2022 - 22:44
همزمان با هفته میراث فرهنگی و صنایع دستی؛

نمایشگاه دست سازه های بانوان کاشمری افتتاح شد

22 می 2022 - 15:00 dsfr.ir/z905h

نمایشگاه دست سازه های بانوان کاشمری افتتاح شد
خبرگزاری مهر
افتتاحیه نمایشگاه دست سازه های بانوان کاشمری

رئیس اداره میراث و صنایع دستی کاشمر گفت: همزمان با هفته میراث فرهنگی و صنایع دستی با حضور ۲۳ گروه از بانوان فعال در صنایع دستی این شهرستان نمایشگاه دست سازه ها افتتاح شد.

به گزارش «دنیای سفر» رضا یوسفی ظهر شنبه در حاشیه افتتاح نمایشگاه دست سازه های بانوان، اظهار کرد: همزمان با هفته میراث فرهنگی و صنایع دستی امروز با حضور ۲۳ گروه از بانوان فعال در صنایع دستی به همت مرکز آفرینش های صنایع دستی و گردشگری گنجینه هنر گُرد آفرید نمایشگاه دائمی آموزش و فروش محصولات در پارک بانوان کاشمر افتتاح شد.

رئیس اداره میراث فرهنگی و صنایع دستی گفت: نمایشگاه در فضایی ۳۰۰ مترمربعی با همراهی شهرداری کاشمر با هدف آموزش، ترویج و تولید صنایع دستی ویژه بانوان راه اندازی شد.

یوسفی افزود: هم اکنون در شهرستان کاشمر ۸۰۰ نفر از بانوان در ۱۰۰ رشته صنایع دستی فعال هستند.

وی با بیان اینکه در شهرستان ۸۰ درصد از کسب و کارهای صنایع دستی مربوط به بانوان است؛ تصریح کرد: باتوجه به مکان اختصاصی پارک بانوان امیدواریم توجه به آموزش و خرید صنایع دستی در سبد خانوارها قرار گیرد.

رئیس اداره میراث فرهنگی و صنایع دستی با بیان اینکه اداره ها می توانند با تأمین هدایای خود از دست سازه های هنرمندان به خوبی از این صنایع حمایت کنند، گفت: با حمایت از دست سازهای صنایع دستی می توانیم در ترویج و معرفی فرهنگ و آئین ها موفق باشیم.

وی اعلام کرد: جهت حمایت از صنایع دستی و مشاغل خانگی یک میلیارد و ۱۷۲ میلیون تومان تسهیلات به متقاضیان شهرستان کاشمر و کوهسرخ پرداخت شد که از این مقدار ۸۷۰ میلیون تومان مربوط به شهرستان کاشمر بود.

یوسفی با بیان اینکه رشته های مختلف صنایع دستی در شهرستان کوهسرخ فعال هستند که باید برای معرفی و ترویج آموزش این صنایع تلاش کنیم گفت: پارچه بافی، فرت بافی، گلیم بافی، پلاس و لته بافی از مهم ترین صنایع دستی شهرستان کوهسرخ است.

1