21 ژوئن 2024 - 01:41
ضرغامی:

شهرهای بزرگ با مشکل اقامت مسافران مواجه شده اند

26 مارس 2022 - 10:30 dsfr.ir/ab4xm

شهرهای بزرگ با مشکل اقامت مسافران مواجه شده اند
ساره تجلی
گردشگران نوروزی در باغ شاهزاده ماهان کرمان

وزیر میراث فرهنگی، #گردشگری و صنایع دستی کشور از تکمیل صددرصدی ظرفیت مراکز رسمی اقامتی، سیاحتی، زیارتی کشور تا سومین روز از تعطیلات نوروز ۱۴۰۱ خبر داد و گفت: شهرهای بزرگ زیارتی و گردشگری با مشکل اقامت رو به رو شده اند.

به گزارش «دنیای سفر»، سیدعزت الله ضرغامی در حاشیه بازدید از غار تاریخی دانیال سلمان شهر در استان مازندران با اشاره به افزایش سفرهای نوروزی پس از دو سال وقفه به دلیل شیوع ویروس کرونا، اظهار کرد: هم اکنون شهرهای بزرگ زیارتی و سیاحتی کشور با مشکل اقامت و اسکان مسافران و گردشگران مواجه هستند. با توجه به حجم بالای گردشگران و مسافران نوروزی، باید به تقویت زیرساخت ها نیز اهتمام بیشتری داشته باشیم. بنابراین یکی از برنامه های مهم این وزارتخانه توجه به زیرساخت ها و تکمیل و بهره برداری از طرح های گردشگری در سال ۱۴۰۱ است.

به گفته او، بازدید از موزه ها، کاخ موزه ها، مراکز دیدنی و پارک های کشور در روزهای اول و دوم فروردین ماه چهار برابر سال گذشته بود.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همچنین گفت: استان های تهران، فارس، اصفهان و استان های شمالی کشور بیشترین بازدید و سفر را تا کنون داشته اند.

وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای توزیع سفر و پرهیز از ازدحام جمعیت در هر استان شهرهای مکمل را معرفی کرده که بنا بر اعلام ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر در استان های پرمسافر همچون فارس، بوشهر، هرمزگان، یزد، اصفهان و شهرهای شمالی ظرفیت اقامتگاه های رسمی تکمیل شده است و از اماکن اضطراری همچون مدارس، حسینیه ها و سالن های ورزشی برای اسکان مسافران نوروزی استفاده می شود.

1