23 ژوئن 2024 - 00:40

سرآشپز مشهور مالزی در آشپزخانه ایرانی

1 مارس 2022 - 09:00 dsfr.ir/cy624

گروه مستندساز مالزیایی در ادامه سفرش به ایران، سراغ آشپزخانه یکی از #هتل های پنج ستاره #تهران رفت تا سرآشپز معروف مالزیایی روش پخت چند غذای ایرانی را به مردم کشورش معرفی کند.

به گزارش «دنیای سفر» به نقل از خبرگزاری ایسنا، مراسم آشپزی مشترک بین سرآشپز ایرانیِ یکی از هتل های تهران و "شف وان" سرآشپز معروف مالزی اجرا شد و انگیزه آن نشان دادن فرهنگ خوراک ایرانی در عین تعامل فرهنگی بین دو ملت، در قالب مستندی به مردم مالزی است که قرار شده در ماه رمضان از یکی از شبکه های تلویزیونی این کشور پخش شود.

به تصویر کشیدن فرهنگ غذایی و روش تهیه خوراک ایرانی توسط این گروه مستندساز در ادامه تور آشناسازی آن ها با ایران که بیشتر متمرکز بر گردشگری خوراک و سوغات و صنایع دستی است، صورت گرفته است. روابط عمومی معاونت گردشگری اعلام کرد که تجربه آشپزی "شف وان" قرار است در شهرهای اصفهان و شیراز نیز ادامه داشته باشد.

سرآشپز مشهور مالزی در آشپزخانه ایرانی

تور آشناسازی ویژه گروه پنج نفره مستندساز مالزیایی از سوی دفتر بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی معاونت گردشگری برنامه ریزی شده است. این گروه از پنج شنبه چهارم اسفندماه وارد تهران شده اند و سفر آن ها قرار است تا ۱۹ اسفندماه ادامه داشته باشد.

این گروه مستندساز تاکنون برخی جاذبه های گردشگری ورزشی، تجاری، تاریخی و فرهنگی استان های تهران و البرز را دیده اند و بنا بر اعلام دفتر بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی مستند ساخته شده توسط این گروه در شبکه تلویزیونی "آسترو" مالزی و چند شبکه تلویزیونی دیگر از جنوب شرق آسیا در ماه رمضان پخش خواهد شد.

1