1 مارس 2024 - 12:13

نمایشگاه آثار ششمین جشنواره صنایع دستی فجر تمدید شد

16 فوریه 2022 - 19:00 dsfr.ir/3b0ju

نمایشگاه آثار ششمین جشنواره صنایع دستی فجر تمدید شد
میثم رودکی
نمایشگاه صنایع دستی تهران

معاون صنایع دستی گفت: ششمین جشنواره صنایع دستی فجر با برگزاری مراسم تجلیل از برگزیدگان پایان یافت، اما #نمایشگاه جانبی آن تا روز شنبه ۳۰ بهمن در #موزه ملی دایر است.

به گزارش «دنیای سفر» به نقل از روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، پویا محمودیان با اعلام این خبر افزود: نمایشگاه آثار ارسالی برای ششمین جشنواره صنایع دستی و هنرهای سنتی فجر در بخش موزه دوران اسلامی در محل موزه ملی ایران از ۱۸ بهمن آغاز به کار کرد. در این نمایشگاه از ۵۷۰ اثری که از سراسر کشور به دبیرخانه ارسال شد، بیش از ۳۰۰ اثر بعد از دو مرحله داوری انتخاب و در معرض دید علاقه مندان قرار گرفته است.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار کرد: محور و موضوع اصلی ششمین جشنواره صنایع دستی فجر، آثار و محصولات کاربردی در زندگی روزمره مردم بود که در این نمایشگاه آثار متعددی با همین رویکرد وجود دارد. همچنین در بخشی از این نمایشگاه آثاری که نشان مهر اصالت ملی دارند به نمایش گذاشته شده است.

محمودیان اضافه کرد: در این نمایشگاه نقش زنان و جوانان خلاق در کاربردی کردن محصولات رشته های مختلف صنایع دستی و هنرهای سنتی به وضوح به چشم می خورد. همچنین آثار هنرمندان شهرهای و روستاهای ملی و جهانی صنایع دستی به نمایش گذاشته شده است که از مشخصات بارز این نمایشگاه و تفاوت های شاخص این دوره با پنج دوره گذشته این رویداد است.

او افزود: با توجه به فراهم شدن امکان ارسال آثار متعدد، این دوره با استقبال گسترده هنرمندان جوان، علاقه مندان و بازدیدکنندگان از سراسر کشور روبه رو شد.

معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ادامه داد: در روز اختتامیه که عصر دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ برگزار شد برگزیدگان این دوره با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تجلیل شدند.

محمودیان خاطرنشان کرد: علاقه مندان می توانند تا ۳۰ بهمن ماه جاری از ساعت ۱۰ تا ۱۶ (با رعایت دستورالعمل های بهداشتی کرونا) از این نمایشگاه بازدید کنند.

1