شرایط جدید سفر از ایران به هندوستان

9 سپتامبر 2021 - 14:50 dsfr.ir/ip8yf

شرایط جدید سفر از ایران به هندوستان
دریافتی
تاج محل نماد گردشگری هندوستان

با به روز رسانی مقررات سفر از ایران به هندوستان، تاکید شد که همچنان امکان سفر توریستی به این کشور وجود ندارد.

به گزارش «دنیای سفر»، بر اساس مقررات جدید سفر به کشور هندوستان که به اطلاع شرکت های گردشگری و هواپیمایی در ایران رسیده است، دارندگان پاسپورت هندوستان، اقامت در این کشور، کارت OCI (شهروند خارج از کشور هند) و PIO (افراد با اصالت هندی) و هر نوع ویزای صادره از این کشور به غیر از ویزای Medical صادره قبل از ۲۱ اکتبر۲۰۲۰ و ویزاهای توریستی و E-Tourist Visa می توانند به این کشور سفر کنند. بنابراین طبق این مقررات، همچنان امکان سفر توریستی به هندوستان فراهم نیست.

همچنین تمام مسافران بالای ۲ سال در پروازهای ورودی به هندوستان به انجام آزمایش PCR در محدوده ۷۲ ساعت مانده به پرواز ملزم شده اند. این آزمایش در یکی از مراکز تأییدشده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران باید انجام شود و گواهی جواب منفی تست کرونا به زبان انگلیسی همراه مسافر باشد.

فهرست مراکز تاییدشده آزمایش کووید برای مسافران برون مرزی در لینک https://behdsht.gov.ir قابل دسترس است.

مسافران پیش از پرواز باید فرم هایی را از لینک newdelhiairport.in به صورت آنلاین ثبت نام کنند و کپی تاییدهای مربوطه را به همراه داشته باشند.

از تمام مسافران هنگام ورود، تست پی سی آر به هزینه مسافر گرفته می شود. هزینه تست برای هر مسافر ۶۰۰ روپیه است.

همچنین مسافران پس از ورود به این کشور باید به مدت ۱۴ روز خود را قرنطینه کنند.

دولت هند با افزایش دوباره شمار مبتلایان در این کشور به تازگی همه آیین های مذهبی از جمله جشن ها را ممنوع کرده است تا کووید ۱۹ بیش از این در هندوستان گسترش پیدا نکند.

هند دومین کشور از نظر تلفات کرونا است، به طوری که ۳۳ میلیون نفر در این کشور به کووید ۱۹ مبتلا شده و ۴۴۱ هزار نفر دیگر جان خود را از دست داده اند.

1