لغو مراسم نوروزگاه در سراسر کشور

11 مارس 2020 - 09:00 dsfr.ir/gr5k8

لغو مراسم نوروزگاه در سراسر کشور
googleusercontent.com
مراسم نوروزگاه

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در دو نامه جداگانه به معاون توسعه مدیریت این وزارتخانه و نیز مدیران کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی 31 استان کشور، مراتب لغو مراسم نوروزگاه ها و تعطیلی موزه ها در نوروز 99 را ابلاغ کرد.

در نامه دکتر علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به محمد خیاطیان معاون توسعه مدیریت این وزارتخانه آمده است:

«تا تصمیم گیری دولت محترم و ستاد ملی مبارزه با کرونا در خصوص اماکن دولتی، ساعت کاری موزه ها، کاخ موزه ها و اماکن فرهنگی - تاریخی به حداقل ساعت کار قانونی کاهش یابد.
ضمنا موزه ها، کاخ موزه ها و اماکن فرهنگی – تاریخی در ایام تعطیلات رسمی نوروزی تعطیل اعلام می گردند.»
دکتر مونسان هم چنین در نامه دیگری به مدیران کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی 31 استان کشور با ابلاغ لغو مراسم نوروزگاه آورده است:
«پیرو بخشنامه ها و دستورالعمل های ابلاغی برای پیشگیری و کنترل بیماری کرونا، با توجه به لزوم انجام اقدامات تمهیدی و احتیاطی به منظور کاهش شیوع این ویروس خطرناک، مراسم ویژه نوروزگاهی امسال در ایام تعطیلات نوروز برگزار نخواهد شد.

مقتضی است ضمن لغو تمامی برنامه های پیش بینی شده در این خصوص از هر گونه اقدامی که منجر به تجمع افراد در مراکز گردشگری، تفریحی و فرهنگی می شود، اجتناب گردد.»

« دنیای سفر » این نوشته را از « میراث آریا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1