21 فوریه 2024 - 15:14
مدیرکل میراث فرهنگی تهران:

ری گردی شبانه برگزار می شود

12 اوت 2015 - 10:00 dsfr.ir/vc3n2

به مناسبت فرار سیدن هفته دولت گشت شبانه ری گردی برای عموم شهروندان برگزار می شود.

رجبعلی خسروآبادی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران اظهار کرد: گردشگری شبانه در 6 ماهه اول سال با توجه به افزایش دما و ساعت روشنایی در طول شبانه روز، گزینه مناسبی برای پرداختن به اوقات فراغت و تفریح شهروندان تهرانی است.

وی ادامه داد اجرای موفق تهران گردی شبانه در سالهای اخیر موجب شده است تا یک تغییر نگرش در مجموعه شهرداری تهران نسبت به طراحی و اجرای گردش های شبانه برای تامین اوقات فراغت شهروندان ایجاد شود. مجموعه مدیریت شهری در شهرستان های استان تهران نیز بایستی با الگوپذیری از شهرداری تهران اقدام به گسترش گردشگران شهری نمایند.

خسروآبادی رسیدن به  توسعه پایدار شهری را اهداف اجرای گشت های شبانه عنوان کرد و افزود: در طول روز که به علت اشتغال والدین، اعضای خانواده فرصت هرگونه تفریح با هم بودن را نخواهند داشت؛ و عملا در شب های پایتخت به علت تعطیلی مراکز تفریح و فرهنگی گزینه ای جز رستوران گردی پیش روی آنها نخواهد بود.

خسروآبادی پرداختن به گردشگری شهری را برنامه ریزی برای تفریح شهروندان حد فاصل گذاران اوقات فراغت آخر هفته در خارج از شهر عنوان کرد. وی افزود: گسترش گردشگری شبانه در استان تهران موجب می شود تا ارائه خدمات به شهروندان در گردش های شبانه از سوی نهاد های دولتی و مجموعه مدیریت شهری به یک مطالبه عمومی تبدیل شود.

خسروآبادی گفت: ری گردی شبانه از تاریخ 21 مرداد الی 6 شهریور ماه در 6 نوبت برگزار می شود و شهروندان از برج طغرل، چشمه علی، آتشکده ری و مقبره شیخ صدوق بازدید خواهند کرد.

علاقه مندان برای ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره تلفن 33747090 و 33763166 اداره میراث فرهنگی شهرستان ری تماس حاصل نمایند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایلنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1