24 فوریه 2020 - 01:54

سامانه بلیت الکترونیک برای اماکن تاریخی زنجان راه اندازی شد

29 اوت 2019 - 11:00 dsfr.ir/ok2jz

سامانه بلیت الکترونیک برای اماکن تاریخی زنجان راه اندازی شد
chtn.ir
بلیت الکترونیکی

مسئول فناوری اطلاعات و ارتباطات اداره کل میراث فرهنگی استان زنجان گفت: پروژه بلیت الکترونیکی برای پایگاه میراث جهانی گنبد سلطانیه و موزه باستان شناسی و مردان نمکی زنجان از روز دوشنبه چهارم شهریور ماه اجرایی شد.

داریوش نادری با اعلام این خبر ادامه داد: زنجان سیزدهمین استان کشور است که با همکاری آی تی وزارت میراث فرهنگی و تخصیص تجهیزات مناسب به سامانه بلیت الکترونیک پیوست و از این پس بازدیدکنندگان پایگاه جهانی سلطانیه و موزه باستان شناسی و مردان نمکی زنجان می توانند از این سامانه بهره مند شوند.

او ادامه داد: در فاز دوم این پروژه غار کتله خور و موزه رختشویخانه به این سامانه می پیوندد. هدف از راه اندازی این سامانه پرداخت آسان، استفاده کمتر از وجه نقد و سهولت تهیه بلیت در اسرع وقت برای بازدیدکنندگان است.

نادری با اشاره به این که تهیه بلیت از طریق دو وب سایت و یک اپلیکیشن گوشی هوشمند از سراسر ایران امکان پذیر است، گفت: در حال حاضر تهیه بلیت پایگاه جهانی گنبد سلطانیه و موزه باستان شناسی و مردان نمکی زنجان از سایت www.bilit.com و www.tafrihati.com و نیز اپلیکشن تاپ برای گوشی های اندروید امکان پذیر است که نسخه IOS آن نیز در حال تدوین است.

او با اشاره به این که تهیه بلیط از باجه برای بازدیدکنندگان به ویژه در ایام تعطیل به علت کثرت مسافر بسیار زمان بر بود، گفت: این پروژه با تهیه آسان بلیت مشکل را مرتفع کرده است. استندهایی در این اماکن وجود دارد که از طریق این باجه های هوشمند علاقه مندان به بازدید از آثار تاریخی می توانند به راحتی بلیت خود را تهیه کنند.

نادری گفت: گردشگرانی که کارت هوشمند با خود به همراه ندارند نیز می توانند چون گذشته از طریق متصدی فروش بلیط در موزه به تهیه بلیط به پردازند.

او با اشاره به دقت بالای این سامانه عنوان کرد: دقت بالای این سامانه و ارائه آمار تجمیعی در هر زمان به سهولت روند آمارگیری بازدیدکنندگان می انجامد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « میراث آریا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
7 + 5 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1