25 فوریه 2024 - 19:27
با حضور رییس جمهور در شهرستان پاسارگاد

تخت جمشید و پاسارگاد دارای بودجه دائمی ملی شدند

1 می 2015 - 06:50 dsfr.ir/fe4gq

تخت جمشید و پاسارگاد دارای بودجه دائمی ملی شدند
ایرنا
میراث جهانی تخت جمشید

برای آثار باستانی تخت جمشید و پاسارگاد بودجه دائمی ملی اختصاص یافته و رسیدگی به این مکان ها اولویت راهبردی این سازمان است.

"رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری"

مسعود سلطانی فر که روز چهارشنبه در شانزدهمین سفر استانی رییس جمهوری و هیات دولت به فارس سفر کرده است، در نشست شورای اداری شهرستان پاسارگاد بیان داشت: رسیدگی به دو یادمان تاریخی باستانی تخت جمشید و پاسارگاد مد نظر است از این رو برای حفاظت از این دو مکان تاریخی ظرف یک سال گذشته امکانات و شرایط بهتری فراهم شده است. ظرفیت گردشگری قابل توجهی در شهرستان پاسارگاد وجود دارد و چگونگی بهره برداری بهینه از این قابلیت هم اینک در دستور کار این سازمان قرار دارد.

شانزدهمین سفر استانی رییس جمهوری و هیات دولت روز چهارشنبه (نهم اردیبهشت) به استان فارس آغاز شد و این سفر تا پنجشنبه ادامه دارد.

یادمان تاریخی تخت جمشید یکی از چهار اثر ثبت شده استان فارس در فهرست آثار جهانی است که در سال 1979 میلادی با شماره 114 در سازمان جهانی علمی، فرهنگی و تربیتی ملل متحد (یونسکو) ثبت شد.

مجموعه جهانی تخت جمشید در شهرستان مرودشت و در فاصله 60 کیلومتری شمال شیراز واقع شده است. یادمان تاریخی پاسارگاد نیز در شهرستان پاسارگاد با مرکزیت سعادت شهر در فاصله 100 کیلومتری شمال شیراز قرار دارد. دو مجموعه تاریخی یاد شده متعلق به دوره هخامنشیان است که این سلسله از سال 330 تا 550 پیش از میلاد در ایران حکومت کردند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایرنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1