17 آوریل 2024 - 13:04

وضعیت هتل های ایرانی

20 دسامبر 2018 - 12:00 dsfr.ir/mp6gm

وضعیت هتل های ایرانی
hotelmanager.ir
هتلداری

رییس جامعه هتلداران ایران از کاهش ۱۰ درصدی مشتریان هتل های کشور از ابتدای سال تا کنون خبر داد و گفت: اگرچه سفر عراقی ها به ایران افزایش داشته ولی آن ها مسافران هتل رو نیستند و اقامت در خانه های شخصی را ترجیح می دهند.

جمشید حمزه زاده به آماری که سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از ۷ ماه نخست امسال منتشر کرده و از سفر ۴ میلیون و ۷۳۹ هزار و ۴۱۳ تبعه خارجی به ایران خبر داده و بیش از ۵۰ درصد رشدی که به گفته رییس این سازمان حاصل شده است، اشاره کرد و گفت: آماری که از گردشگران داده می شود خیلی کلی است و اقامت، بخشی از این آمار را شامل می شود.

بنابراین ما نمی توانیم در تایید یا رد آمار گردشگری ایران صحبت کنیم ولی در کل، بررسی ها و گزارش هتل ها نشان می دهد آمار اقامت از ابتدای سال تا کنون در قیاس با مدت زمان مشابه سال گذشته ۱۰ درصد کاهش داشته است. سال ۹۶ هم به نسبت سال ۹۵ همین میزان کاهش اقامت را تجربه کردیم.

البته ممکن است در برهه زمانی و یا شهر خاصی این آمار با رشد روبه رو شده باشد اما میانگین کلی از افت آمار اقامت و ماندگاری مسافران در هتل های کشور حکایت دارد.

این مقام مطلع در هتلداری، این نکته را یادآور شد که در شهری مثل مشهد حضور مسافران عراقی باعث شده ضریب اشغال در هتل های اطراف حرم امام رضا (ع) بالا رود، اتفاقی که در شهر قم نیز رخ داده است، اما سفر آن ها در خوزستان اثر مثبتی نداشته است، چون بیشتر عراقی هایی که از مرزهای شلمچه و چذابه به خاک ایران و خوزستان وارد می شوند، ماندگاری کوتاه مدتی دارند که در بیشتر مواقع به کمتر از یک روز کامل می رسد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1