13 ژوئن 2024 - 01:52

چهار نمونه از کمپین های آنلاین هتل ها

20 اوت 2018 - 16:00 dsfr.ir/9428n

چهار نمونه از کمپین های آنلاین هتل ها
jainjas.com
هتلداری

هنگامی که در حال برنامه ریزی برای تعطیلات هستید، تنها بررسی بروشور ها یا مرور وب سایت هتل ها کافی نیست. در حال حاضر، بسیاری از افراد به صورت آنلاین به جست وجو و کشف سفرهای الهام بخش می پردازند که بستگی به برندهای مهمان نوازی جدا از معروفیت آنها دارد.

اتفاقی که مدت ها قبل از اینکه حتی درباره رزرو فکر کنند، به وقوع می پیوندد. بازاریابی محتوا یک راه کلیدی برای هتل هاست که این کار را به طور معمول از طریق جست وجوی آنلاین کاربران انجام می دهند و هدف به دست آوردن توجه کاربران و تعامل با آنهاست. در اینجا برخی از نمونه های موثر تولید محتوا را همراه با چگونگی کارکرد آنها بررسی می کنیم.

هتل های اینتر کانتیننتال: پادکست
پادکست ها از سال ها قبل بسیار محبوب شده اند و تعدادی از برند ها برای ارتباط با مصرف کنندگان و جلب توجه آنها به محتوایشان از طریق این رسانه اقدام کرده اند. سری پادکست های «داستان های زندگی در اینتر کانتیننتال» در سه مکان مختلف در دنیا نقل می شود و به بررسی احساسات مختلف مربوط به سفر می پردازد و شامل جذابیت، دنیا دیدگی و یکدلی است.

هدف، ترغیب شنوندگان به انجام سفرهای شخصی است که در نهایت منجر به انتخاب هتل می شود. فیلم های بیشتر و مطالب نوشته شده در یک میکروسایت، پادکست را پشتیبانی می کنند. یک پادکست خصوصی به جای تاکید بر برند هتل باید بر ذکر یک روایت طبیعی تمرکز کند. نام هتل فقط در شناسه پادکست بدون هیچ گونه توصیه اضافی و غیرضروری گفته می شود. به نوبه خود، این روش کمک می کند که قدرت برند بیشتر شود؛ چراکه مشخص شده شنوندگان، روی این نوع محتوا با کیفیت بالا، بیشتر سرمایه گذاری می کنند.

هتل های چهار فصل: مجله آنلاین
وبلاگ های آنلاین دارای استراتژی بازاریابی با محتوای کلاسیک برای برند های مختلف هستند که برای جذب مشتریان از طریق دادن اطلاعات در مورد موضوع اصلی استفاده می شوند.

مجله Four Seasons یکی از بهترین وبلاگ های هتل در خارج است که سبک مسافرت لوکس را نشان می دهد. آنها در مجله با انتخاب تیترهای متقاعدکننده، تحقیقات دقیق و محتوای باکیفیت به مشتریان خود برشی الهام بخش همراه با اطلاعات ارزشمند ارائه می دهند. نکته قابل توجه دیگر این است که چگونه مجله به طور موثر (اما ماهرانه) موجب عکس العمل بیشتر می شود.

کاربران می توانند بدون نیاز به ورود در وب سایت اصلی، برای رزرو اتاق از صفحه خود وبلاگ اقدام کنند. همچنین گزینه ای برای انتخاب دیگر هتل ها از مقالات نیز وجود دارد. این کار موجب افزایش زمان ماندگاری کاربر در صفحه به ویژه زمانی که از طریق جست وجو یا صفحات اجتماعی وارد وبلاگ شده، می شود.

SBE و گروه هتل های مورگان: محتوای موقعیتی
گروه هتل های مورگان که توسط SBE در سال 2016 خریداری شد، رویکردی مشابه هتل های چهار فصل به بازاریابی محتوا دارد و با استفاده از وبلاگ آنلاین برای اعتبار و شهرت برند خود تلاش می کند.
با این حال محتوایی که تهیه می کند از جزئیات زیادی برخوردار است و مقالات ویژه ای با اهداف خلاقانه تولید می کنند که اغلب شامل مصاحبه با افرادی در حوزه هنر یا صنایع خلاق است و همچنین در مورد مد، غذا، موسیقی و هنر محتوای اختصاصی به وجود می آورند. در نتیجه عنوان «بازگشت به خانه» در وبلاگ احساسی شبیه اشاعه سبکی از زندگی را نشان می دهد تا برند یک وبلاگ و از این طریق بر مخاطبان اثر بیشتری می گذارد.

Best Western: واقعیت مجازی
در حالی که توسط برخی برندها از واقعیت مجازی به عنوان یک شگرد بازاریابی غلط انداز استفاده شده، این فناوری می تواند برای مصرف کنندگان ارزش واقعی تولید کند؛ به ویژه هنگام جست وجوی سفر. دلیلش اجازه دادن به مردم برای تجسم مکان به صورتی جذاب و همه جانبه و در نتیجه واقعی و قانع کننده است.

این روش در مورد تورهای VR هتل های Best Western به کار گرفته می شود که به بازدیدکنندگان بالقوه امکان می دهد سوئیت های هتل را به صورت ۳۶۰ درجه تماشا کنند. کاربران از این طریق اندازه و مقیاس اتاق، حتی بافت مبلمان و سایر ویژگی های طراحی را می بینند. تمام اطلاعات در وب سایت هتل قرار دارد اما وقت زیادی صرف پیدا کردن اطلاعات می شد. با این حال، هم اکنون از طریق VR این کار برای کاربران بسیار سریع و آسان انجام می شود.

در حال حاضر بخش کوچکی از این فناوری استفاده می کنند، اما تحقیقات نشان می دهد علاقه به VR برای مصرف کنندگان در حال فزونی است. در یک نظرسنجی که توسط Greenlight VR انجام شد، نتایج نشان داد که مسافرت، گردشگری و ماجراجویی یکی از مهم ترین بخش های مورد توجه کاربران در VR است که بیش از ۷۰درصد از پاسخ دهندگان به آن اشاره کرده بودند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « دنیای اقتصاد » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1