مکزیک برای گردشگران امن است

23 نوامبر 2017 - 12:30 dsfr.ir/385al

مکزیک برای گردشگران امن است
khorshidjahantravel.ir
جاذبه های گردشگری مکزیک

مقامات مکزیکی اعلام کردند علی رغم اعلام آمریکایی ها، این کشور برای گردشگران مقصدی امن است.

به نقل از دالاس نیوز، وزارت امور خارجه آمریکا ماه اوت به شهروندان خود هشدار داد به سبب افزایش خشونت و قتل ها در مهمترین مقاصد گردشگری مکزیک چون «کانکون» و «لاس کابوس» از سفر به این کشور اجتناب کنند و این امر موجب آشفته شدن صنعت گردشگری مکزیک شده است.

بر اساس گزارشی که نشریه بلومبرگ منتشر کرده میزان قتل ها در شهر ساحلی «کانکون» امسال دو برابر شده و در ماه ژوئن نیز یک کولر حاوی دو سر بریده در نزدیک هتل اصلی شهر کابو پیدا شد.

با این وجود وزیر گردشگری مکزیک اخیرا در مصاحبه ای اعلام کرده این هشدارها و آمار و ارقام بیانگر همه داستان نیستند، بویژه در مورد امنیت مقاصد گردشگری مکزیک که سال گذشته کمک کرد ۳۶ میلیون نفر از این کشور دیدن کنند.

«انریکه دِلا مادرید»، وزیر گردشگری مکزیک ادامه داد: معتقدم این آمار از جرم و جنایت را نمی توان لزوما مربوط به مقاصد گردشگری دانست، چرا که آنها شرایط متفاوتی را توصیف می کنند. ما فقط می خواهیم این پیام را برسانیم که مقاصد توریستی ما برای بازدید امن هستند.

هشدار ماه اوت وزارت خارجه آمریکا مبنی بر عدم سفر به مکزیک که در واقع نسخه بروز شده توصیه نامه صادر شده در دسامبر ۲۰۱۶ بود، شامل ۲۱ ایالت از ۳۱ ایالت مکزیک می شد. در حالی که وزیر گردشگری مکزیک چالش های امنیتی در مورد جرائم سازمان یافته و مواد مخدر را رد نمی کند، اما معتقد است هشدار آمریکا برای عدم سفر به تمام مکزیک بیش از حد گسترده است و بازتاب شرایط واقعی در مقاصد گردشگری و توریستی نیست.

اعلام هشدارها از سوی دولت ها امر غیرمعمولی نیست و آمریکا از ابتدای سال تاکنون برای چندین کشور چنین هشدارهای صادر کرده است اما شامل شدن مقاصد مهم گردشگری مکزیک در این هشدارها موجب شده صنعت ۲۰ میلیارد دلاری گردشگری مکزیک که پشتیبان مستقیم و غیرمستقیم ۱۰ میلیون شغل است به مخاطره بیافتد.

ورود گردشگران بین المللی به مکزیک در ماه سپتامبر با دو درصد کاهش همراه بوده و رزرو ۳۵ هزار اتاق در هتل های این کشور نیز لغو شده است. تحلیلگران پیش بینی کرده اند افت شدید گردشگری می تواند به کاهش ۰.۵ درصدی تولید ناخالص ملی این کشور بیانجامد.

 

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1