28 سپتامبر 2022 - 15:43

نخستین پرواز هوایی بندرعباس - مسقط انجام شد

8 اوت 2017 - 17:00 dsfr.ir/rw54d

نخستین پرواز هوایی بندرعباس - مسقط انجام شد
نامشخص
پرواز بندرعباس - مسقط و بالعکس در فرودگاه بندرعباس راه اندازی شد.

نخستین پرواز هوایی #بندرعباس - #مسقط با حضور مسئولان استان #هرمزگان راه اندازی شد.

محسن ضیایی صبح دوشنبه در مراسم انجام نخستین پرواز هوایی بندرعباس - مسقط بیان داشت: سال 94 در سفر مسئولان استانی به کشور عمان و حضور در شهرهای مسندام و مسقط موضوع راه اندازی خطوط کشتیرانی و خطوط هوایی مطرح شد. سال 95 خط کشتیرانی مسقط - بندرعباس با سرمایه گذاری خارجی راه اندازی شد.

وی افزود: خط هوایی بندرعباس - مسقط و بلعکس با هدف افزایش ارتباطات دو کشور و گسترش گردشگری سلامت با سرمایه گذاری ی جوان هرمزگانی راه اندازی شده است و امیدواریم با حمایت مسئولان شاهد راه اندازی خطوط دیگر پروازی به کشورهای دیگر باشیم.

محمود امانی بنی مدیرکل فرودگاه های استان هرمزگان هم در جمع خبرنگاران افزود: با پیگیری های انجام شده 16 مرداد ماه نخستین پرواز در مسیر بندرعباس مسقط و بالعکس انجام شد.

امانی بنی گفت: این پرواز در روزهای دوشنبه هر هفته و توسط شرکت هواپیمائی کیش ایر در این مسیر انجام خواهد شد که چنانچه شاهدتقاضاهای بیشتر باشیم بلافاصله افزایش بیشتر این پرواز در دستور کار قرار خواهد گرفت.

مدیر کل فرودگاه های استان هرمزگان با اشاره به اهمیت افزایش اینگونه پروازها خاطر نشان کرد : افزایش روابط خصوصا تجاری و اقتصادی در بین کشورها نیازمند ایجاد بسترهای مناسب ارتباطات است و در این راستا فرودگاه از اهمیت ویژه و استراتژیک برخوردار می باشد از همین رو افزایش این گونه پروازها در بالا بردن سطح تبادلات با کشورها بسیار حائض اهمیت خواهد بود.

امانی افزود: برنامه های دیگری نیز جهت افزایش پرواز در سطح فرودگاههای استان در دستور کار می باشد که پیگیری و برقراری پروازهای بیشتر منوط به استقبال مردم خواهد بود چرا که بستر های لازم در سطح فرودگاههای استان کاملا محیاست و چنانچه مردم از مسیرهای پروازی استقبال کنند بلافاصله پیگیری لازم جهت افزایش پرواز انجام خواهد شد.

به گزارش دنیای سفر، پرواز بندرعباس - مسقط و بالعکس برای نخستین بار از دیروز 16 مرداد در فرودگاه بندرعباس راه اندازی شد.

این پرواز به صورت رفت وبرگشت دوشنبه های هر هفته توسط شرکت هواپیمایی کیش ایر به مدت یک سال فعال خواهد بود.مسافران این مسیر پروازی را هواپیمایی فوکر 100 با ظرفیت 96 مسافر جابه جا می کند و هزینه بلیت آن برای هر مسافر 880 هزار تومان پیش بینی شده است . فرآیند راه اندازی این خط پروازی افزون بر یک سال به طول کشیده و هدف از راه اندازی این خط پروازی جذب گردشگران عمان برای هرمزگان است.

1