22 ژوئن 2024 - 19:40

اتوبوس گردشگری اصفهان در ایستگاه پایانی

25 آوریل 2015 - 04:30

هفتمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری، صنایع و تجهیزات وابسته، که از دوم اردیبهشت ماه کار خود را با حضور مهمانان داخلی و خارجی و با مشارکت بیش از 60 شرکت از ایران و کشورهای ویتنام، اندونزی، تاجیکستان، ارمنستان، مالزی و روسیه، در اصفهان آغاز کرده بود، امروز 5 اردیبهشت به ‌کار خود پایان می‌دهد.

این نمایشگاه که برگزاری آن از سال 89 تاکنون به دلایل مختلف متوقف شده بود، اردیبهشت امسال با شعار «حضور در دومین بازار گردشگری ایران» و با تاکید بر زیرشاخه‌های تخصصی صنعت گردشگری همچون توریسم سلامت، توریسم طبیعت، توریسم ورزشی و توریسم هوایی، برپا شد.

در هفتمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری اصفهان علاوه‌ بر حضور دفاتر خدمات مسافرتی، آژانس‌ها و هتل‌ها، ارائه‌دهندگان خوراک‌های سنتی و محلی، انجمن‌ها، شرکت‌های هواپیمایی، شرکت‌های سرمایه‌گذاری حوزه گردشگری، کمیته گردشگری سازمان فرهنگی-تفریحی شهرداری اصفهان با پروژه اتوبوس گردشگری اصفهان، مراکز ارائه‌دهنده سفرکارت و...، حوزه صنایع دستی نیز با 32 غرفه مربوط به صنایع‌دستی استان‌های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری حضور پررنگی داشت. غرفه‌های سفارت ویتنام، سفارت مالزی و سرکنسولگری کشور روسیه و همچنین غرفه مربوط به کشور اندونزی نیز از دیگر غرفه‌های پربازدید این نمایشگاه بودند.

تعامل گردشگری ایران و ویتنام
سفیر ویتنام که در این نمایشگاه حضور یافته بود، گفت: ایران و ویتنام باید تصویرهای مصنوعی‌ای که در مورد کشورشان هست را ترمیم کنند تا در صنعت گردشگری موفق باشند و علت حضور ما در این نمایشگاه این است که در تعاملی دو طرفه پتانسیل‌های گردشگری اصفهان و ویتنام را به مردم دو کشور بشناسانیم. اصفهان زیباترین شهر در ایران است و مرا به یاد «هآیفون» ویتنام می‌اندازد. اصفهان یک شهر بین‌المللی با ظرفیت‌های بسیار بالا است.

شهرت فرش ایرانی در روسیه
نماینده خط هوایی ایرفلوت روسیه نیز که در این نمایشگاه حضور داشت، گفت: در اصفهان صنعت گردشگری بسیار توسعه پیدا کرده اما هنوز ظرفیت‌های زیادی دارد. نعمت‌اف، با اشاره به جامع و موثر بودن نمایشگاه گردشگری اصفهان اعلام کرد: ما به‌صورت مستقیم در این نمایشگاه شرکت کردیم تا ظرفیت‌های بازار ایران و اصفهان را از نزدیک بشناسیم.

کنستانتین کرنیف، وابسته کنسولگری روسیه نیز معتقد است اصفهان نیمی از جهان و نیم دیگرش سن پطرزبورگ است. اصفهان برای همه جهان اهمیت دارد. به جز ابنیه تاریخی اصفهان، فرش ایرانی و به‌خصوص اصفهان در روسیه بسیار معروف است. اصفهان خواهرخوانده سن پطرزبورگ است و ما با حضور در این نمایشگاه می‌خواهیم تعاملات دو طرف را افزایش دهیم.

برگزاری مجدد نمایشگاه بین‌المللی اصفهان در روزهایی که زاینده رود دوباره در بستر خود جریان یافته و در هفته‌ای که جشن‌های «به رنگ اصفهان» به مناسبت هفته نکوداشت این شهر در حال برپایی است و در فصل پیک سفر به این شهر گردشگرپذیر، اتفاق مبارکی است که می‌تواند تلاش خوبی برای توسعه پایدار و اصولی گردشگری این شهر باشد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « دنیای اقتصاد » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1