22 ژوئیه 2024 - 11:58

تلاش ترکیه برای احیای بازار روسیه و ایران در ۲۰۱۵

21 آوریل 2015 - 04:30

بسته کمک‌های سوختی به گردشگران روس و ایرانی به میزان 6000 دلار برای هر هواپیما که از این کشورها به ترکیه بیاید یکی از این اقدامات است.

ترکیه که در سال 2014 موفق به جذب نزدیک به 40 میلیون گردشگر خارجی شده، همچنان در تلاش است با کاهش قیمت هتل ها و بسته های حمایتی از سفرهای هوایی بازار منطقه‌ای خود را حفظ کرده و به دنبال بازیابی بازارهای از دست رفته ایران و روسیه و دولت‌های مشترک المنافع است که به دلیل بروز مشکلات و تحریم‌های اقتصادی رخ داده است.

گردشگری ترکیه در تمامی 13 کشور مشترک المنافع فدراسیون روسیه و دیگر کشورهای همسایه چون ایران، بازار فعال دارد که این رقم به معنی جذب ده میلیون گردشگر تنها از این منطقه و از نظر مالی به ارزش 8 تا 9 میلیون دلار درآمد است. بنابراین با توجه به بروز مشکلات اقتصادی و کاهش ارزش پول به ویژه روبل در این کشورها سعی دارد با بسته‌های حمایتی این بازارها را احیا کند.

بسته کمک‌های سوختی به گردشگران روس و ایرانی به میزان 6000 دلار برای هر هواپیما که از این کشورها به ترکیه بیاید یکی از این اقدامات است. این بسته حمایتی از ماه آوریل و مه 2015 آغاز می‌شود. مجموعا در سال گذشته 10.4 میلیون گردشگر از این کشورها به ترکیه سفر کردند که 4.4 میلیون نفر آن‌ها روسی بودند.

با این حال در شرایطی که از ماه ژانویه و فوریه 2015 تعداد گردشگران خارجی در ترکیه به میزان 5.4 درصد افزایش یافته، سفر گردشگران از کشورهای مشترک المنافع روسیه 3.5 درصد کاهش داشته است. انتظار می‌رود این روند کاهشی همچنان ادامه یابد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « CHN » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1