رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور:

حذف روز هوای پاک و محیط زیست از تقویم جای تاسف دارد

16 نوامبر 2015 - 12:20 dsfr.ir/j59p5

حذف روز هوای پاک و محیط زیست از تقویم جای تاسف دارد
doe.ir
سفر معصومه ابتکار به فارس

معصومه ابتکاررییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: در مقطعی از زمان، دو روز هوای پاک و روز محیط زیست را از تقویم ما حذف کردند که این کار جای تامل و تاسف دارد.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ معصومه ابتکار، در جمع خانواده های شهدای محیط زیست فارس در شیراز افزود: در حال پیگیری هستیم تا مجددا این دو روز حذف شده در تقویم گنجانده شود.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست در بخش دیگر سخنانش گفت: محیط زیست عرصه ای با چالش ها و مشکلات فراوان است اما برخی افراد به دنبال استفاده سیاسی از این مسائل هستند. افتخار می کنیم خدمتگزار مردم در دولتی هستیم که خود را دولت محیط زیست می داند، زیرا رییس جمهوری در سفرهای مختلف استانی، ملی و بین المللی همواره دولت خود را دولت محیط زیست اعلام کرده است و فضای نوین و استثنایی برای توسعه محیط زیست کشور فراهم شده که نیاز به همکاری فرابخشی دارد.

پیشتر روز هوای پاک 29 دی و روز محیط زیست که مناسبتی جهانی است مصادف با 15 خرداد بود.

معاون رییس جمهوری گفت: دولت یازدهم، دولت پاسخگو در عرصه زیست محیطی است و این مساله مسئولیت ما را برای خدمت رسانی به مردم در این زمینه دوچندان می کند. دولت یازدهم در شرایطی مسوولیت اجرایی کشور را بر عهده گرفت که تورم 46 درصدی داشتیم ولی اکنون پس از دو سال تورم به کمتر از 13 درصد رسیده است.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: بسیاری از کارمندان دولت و از جمله کارکنان سازمان حفاظت محیط زیست مسائل معیشتی دارند و در شرایط جدید تلاش خود را برای حل مسائل معیشتی کارکنان این سازمان معطوف کرده ایم. امتیازات و مزایایی برای محیط بانان کشور در نظر گرفته شده که 17 استان کشور این امتیازات را پرداخت کرده اند و استان فارس با تلاش مسئولان استانی در حال پرداخت این امتیازات است.

ابتکار گفت: صندوق ملی محیط زیست در سال 84 تاسیس و در همان سال تعطیل شد که این تعطیلی به دلیل مشکلات قانونی بود که یکی از کارهای ما در شرایط کنونی احیای این صندوق است. یکی از کارکردهای صندوق ملی محیط زیست سرمایه گذاری های زیست محیطی و توجه به مسائل محیط زیست کشور است.

برای حفاظت از محیط زیست، 22 نفر از کارکنان سازمان حفاظت محیط زیست در این استان شهید شده اند.

در این نشست مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس گفت: استان فارس دو و نیم میلیون هکتار عرصه زیست محیطی دارد که فقط با 250 محیط بان اداره می شود.

حمزه ولوی ادامه داد: متوسط ضریب حفاظت از عرصه ها در فارس 10 هزار هکتار برای هر محیط بان است و در برخی مناطق این ضریب یک هزار هکتار است و به همین دلیل نیاز به افزایش نیرو داریم و باید با ما در این زمینه همکاری شود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
7 + 10 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1