بهره برداری از هتل های هما مساوی با افزایش درآمد ملی

29 ژانویه 2017 - 14:00 dsfr.ir/3h6j4

ساخت #هتل و بهره برداری از آن در شهر #اصفهان می تواند به افزایش درآمد #ملی کمک کند.

"رئیس سازمان تامین اجتماعی کشور"

رئیس سازمان تامین اجتماعی کشور با اشاره به اقدامات استانداری اصفهان برای واگذاری زمین های هتل هما، گفت: باتوجه به ظرفیت های گردشگری شهر اصفهان، ساخت هتل در اصفهان در دستور کار سازمان تامین اجتماعی قرار گرفت که بهره برداری از آن می تواند به افزایش درآمد ملی کمک کند.

به گزارش روابط عمومی استانداری اصفهان، در جلسه ای مشترک با مسئولان اجرایی استان و نمایندگان اصفهان در مجلس شورای اسلامی، نوربخش درباره ساخت هتل هما در اصفهان، اظهار داشت: سال های گذشته، زمینی تحویل مجموعه هما و این مجموعه به سازمان تامین اجتماعی منتقل شد و باید پیگیری هایی در این زمینه صورت می گرفت.

وی بیان کرد: باتوجه به ظرفیت های گردشگری شهر اصفهان، ساخت هتل در اصفهان در دستور کار سازمان تامین اجتماعی قرار گرفت که می تواند به افزایش درآمد ملی کمک کند.

رئیس سازمان تامین اجتماعی، افزود: پس از برجام توسعه خوبی در بخش گردشگری صورت گرفت و به نسبت سه سال قبل میزان ورود گردشگران هفت برابر افزایش یافت. با کمک استاندار اصفهان، اقدام های حقوقی برای واگذاری زمین (هتل هما) انجام شد.

رئیس سازمان تامین اجتماعی کشور همچنین به آمار افراد زیر پوشش این سازمان اشاره کرد و گفت: بیش از نیمی از جمعیت کشور و حدود 5.2 میلیون نفر از مستمری بگیران، زیر پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند و در استان اصفهان 65 درصد جمعیت استان تحت پوشش این بیمه قرار دارند.

نوربخش هزینه های ماهانه سازمان تامین اجتماعی را بیش از پنج هزار میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: این میزان در برخی از ماه های سال مانند اسفند به بیش از هفت هزار میلیارد تومان افزایش می یابد.

رئیس سازمان تامین اجتماعی کشورگفت:این سازمان حدود سه هزار و 400 میلیارد تومان برار عدد یارانه ها، مستمری و یک هزار و 400 میلیارد توان هزینه درمان پرداخت می کند.

استاندار اصفهان در این دیدار برای پیشبرد و ثمر بخش بودن برنامه ها به همکاری مدیران استان ها با سازمان اجتماعی تاکید کرد.

رسول زرگرپور افزود: استان اصفهان با حدود 9 هزار واحد صنعتی یکی از استان هایی است که تامین اجتماعی در آن پررنگ و مشهود است.

وی با اشاره به اقدام های انجام شده در استان اصفهان مبنی بر تهاتر و صدور مجوز برای احداث هتل هما و بیمارستان میلاد گفت: هم اکنون شاهد حمایت های شهرداری و شورای اسلامی اصفهان و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان اصفهان هستیم بگونه ای که بسیاری از پرونده های مورد اختلافی دستگاه های اجرایی در دولت تدبیر و امید به توافق و همکاری انجامید.

1