سلطانی فر در یادداشتی مطرح کرد

روزهای درخشان فراروی گردشگری ایران

15 ژوئیه 2015 - 11:00 dsfr.ir/iu4z6

روزهای درخشان فراروی گردشگری ایران
مسعود سلطانی فر

معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پس از توافق هسته ای یادداشتی درباره روزهای درخشان فراروی گردشگری ایران نوشته است.

شاید به جرات بتوان گفت با به نتیجه رسیدن مذاکرات هسته ای، هیچ حوزه ای به اندازه حوزه گردشگری متاثر نخواهد شد به همین دلیل خبر توافق هسته ای و رفع تحریم ها هیچ مجموعه ای را به اندازه فعالان گردشگری خوشحال نکرده است.

طی سال های گذشته تبلیغات منفی علیه ایران و وجود تحریم های بین المللی ضربه های سنگینی را به صنعت گردشگری وارد کرد و لذا با رفع تحریم ها و تغییر ذهنیت دنیا نسبت به ایران، آینده درخشانی در انتظار گردشگری کشور خواهد بود؛ آینده ای که همراه با توسعه زیرساخت های گردشگری، رشد مورد نظر مقام معظم رهبری و رئیس جمهور و دولت در این صنعت را در آینده نزدیک رقم خواهد زد.

تاثیرات مثبت توافق هسته ای بر صنعت گردشگری کشور شگفت آور است، تا جایی که از 2 سال پیش با روی کار آمدن دولت یازدهم، صرفا با طرح زمزمه های توافق، شاهد رشد مثبت گردشگری و افزایش ورود گردشگران بوده ایم، از این رو با توجه به خبر مسرت بخش پیروزی بزرگ ملت ایران در احقاق حقوق هسته ای خود و تفاهم هسته ای انجام شده با قدرت های بزرگ، می توان سال هایی پر تحرک در حوزه گردشگری خارجی در ایران را پیش بینی کرد.

بدون تردید لغو تحریم ها منجر به توسعه سرمایه گذاری خارجی در بخش گردشگری در کشور خواهد شد و به موازات آن زمینه برای حضور پررونق تر گردشگران خارجی در ایران بیش از گذشته فراهم می شود، بنابراین خانواده بزرگ سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری عزم خود را برای تلاش مضاعف جهت ارائه خدمات مناسب و میزبانی شایسته گردشگران خارجی جزم کرده است.

به میمنت پیروزی ملت و دولتمان در توافق هسته ای بی شک امسال شاهد همکاری و مشارکت فعالانه مردم نیز در حیطه های مختلف  اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور خواهیم بود. هم چنین در سایه تدابیر دولت تدبیر و امید سال هایی توام با رونق اقتصادی و اجتماعی و همکاری های بین المللی را شاهد خواهیم بود.

بدون شک دستاورد های رفع تحریم ها در حوزه گردشگری متنوع خواهد بود که افزایش گردشگران خارجی، ورود سرمایه گذاران خارجی به کشور برای مشارکت در پروژه های گردشگری، توسعه اشتغال پایدار در این بخش، کاهش وابستگی به نفت و امکان استفاده از کارت های اعتباری خارجی در کشور که کمک بزرگی به توسعه گردشگری می کند از جمله آنهاست. حضور گردشگران غربی در ایران در عین حال بهترین فرصت برای معرفی ایران به جهانیان و معرفی چهره واقعی نظام جمهوری اسلامی در عرصه جهانی و صدور ارزش های مقدس انقلاب اسلامی است.

در پایان به سهم خود به تیم شجاع و توانمند ایران در مذاکرات هسته ای خسته نباشید می گویم و این پیروزی بزرگ را به رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، رییس جمهور مدبر و مردم انقلابی کشورمان تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

1