24 آوریل 2024 - 11:38
اطلاعیه شماره 3 ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر ویژه تعطیلات عید فطر

در خرید سفر دقت کنید

14 ژوئیه 2015 - 14:40 dsfr.ir/6k381

ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر با توجه به در پیش بودن تعطیلات عید سعید فطر طی اطلاعیه شماره 3 توصیه هایی به شرح ذیل را برای اطلاع و بهره برداری عموم هموطنان اعلام کرد.

1. با توجه به اینکه در تعطیلات عید سعید فطر بسیاری از هموطنان گرامی قصد سفر با تورهای مسافرتی را دارند لذا توصیه می شود از دفاتر خدمات مسافرتی مجاز اقدام به خرید تور نمایند و صرفا به تبلیغات متعددی که با قیمت های مختلف در برخی نشریات و روزنامه ها درج می گردد اکتفا ننمایند و با مطالعه و تحقیق از مقصد سفر و قیمت تور و مقایسه آن با چند دفتر مجری تور؛ آگاهانه نسبت به خرید تور اقدام نمایند.

2. هموطنان عزیز می توانند دفاتر خدمات مسافرتی مجاز را از طریق سایت های اینترنتی سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شناسایی نمایند و یا پروانه بهره برداری و مجوز دفتر خدمات مسافرتی که باید در معرض دید عموم در محل دفتر خدمات مسافرتی نصب باشد را رویت نمایند.

3. به هموطنان عزیز توصیه می شود در هنگام  خرید تورهای مسافرتی به مقاصد داخلی و خارجی حتما نسبت به عقد قرارداد مکتوب که در آن به شرایط تور و سطح خدمات و مشخصات هتل و سایر مواردی که دفتر خدمات مسافرتی تعهد نموده اقدام نمایند و یک نسخه از قرارداد و فیش های واریزی را تا پایان سفر به همرا ه داشته باشند.

4. لازم به ذکر است همواره در شرایط اوج سفر تعدادی سود جو که گاها مجوز برگزاری و اجرای تور را ندارند با قیمت های غیرواقعی اقدام به فروش تور به مقاصد داخلی و خارجی می کنند که نتیجه آن عدم رضایت مسافران و گردشگران خواهد بود لذا ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر ضمن تاکید بر خرید تور از دفاتر خدمات مسافرتی مجاز و معتبر و با عقد قرارداد کتبی؛ از عموم هموطنان و مسافران خواست تا در صورت بروز هرگونه مشکلی؛ مراتب را به سامانه 09629 اطلاع دهند.

1