18 اکتبر 2019 - 14:20
مدیرکل میراث تهران مطرح کرد؛

پیشنهاد تخصیص ساختمان «تی بی تی» به پلیس گردشگری

2 نوامبر 2016 - 10:30 dsfr.ir/v48gy

پیشنهاد تخصیص ساختمان «تی بی تی» به پلیس گردشگری
میراث فرهنگی
رجبعلی خسروآبادی

مدیرکل میراث فرهنگی تهران گفت: ساختمان قدیم TBT ترابری بین المللی تهران، پیشنهاد مکانی ما برای ایجاد پلیس گردشگری به نیروی انتظامی و شهرداری تهران است.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی استان تهران، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران در حاشیه انعقاد تفاهم نامه با جامعه تورگردانان که شب گذشته منعقد شد گفت: 6 درصد دفاتر مسافرتی کشور تنها با 11 درصد کارشناسان گردشگری کشور در تهران رسیدگی می شود.

رجبعلی خسروآبادی افزود: تفاهم نامه یعنی فهم مشترک پیدا کردن و از توان دو مجموعه بر ای توسعه گردشگری استفاده کردند به این ترتیب باید کمیته های مشترک بین کارشناسان گردشگری اداره کل میراث فرهنگی تهران و جامعه تورگردانان ایجاد شود تا مشکلات نقطه به نقطه حل شود وخط مشی گردشگری را تعریف کنیم. ما از جامعه تورگردانان توقع داریم بازدید تورهای ورودی را با بارنامه رویدادها و بازارچه های صنایع دستی منطبق کنند.

خسروآبادی با بیان اینکه ممکن است شکایت های گردشگران خارجی به دلیل نبود شاکی در دستگاه قضایی مختومه شود پیشنهاد داد: فرم هایی توسط جامعه تورگردانان تهیه شود که اداره کل میراث فرهنگی استان تهران را وکیل پیگیری کننده شکایت گردشگران قرار دهد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران همچنین در پیشنهاد دیگری گفت: ساختمان قدیم تی بی تی در خیابان سپهبد قرنی پیشنهاد مکانی ما برای ایجاد پلیس گردشگری به نیروی انتظامی و شهرداری تهران است.

خسروآبادی به وضعیت حمل و نقل گردشگران در مناطق تاریخی تهران اشاره کرد و گفت: ساز و کار ایستگاه های اتوبوس گردشگری در محدوده بافت تاریخی تهران باید به صورت یک مصوبه بین فراسازمانی بین نیروی انتظامی، شهرداری و میراث فرهنگی شود.

پیشنهاد مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران برای ایجاد پلیس گردشگری با مخالفت جامعه تورگردانان ایران مواجه شد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
14 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1