10 ژوئن 2024 - 05:23
عضو اتاق تهران اعلام کرد:

تمایل خارجی ها برای همکاری در پروژه های «سبز» گردشگری کشور

6 اکتبر 2016 - 12:00 dsfr.ir/vd9ob

تمایل خارجی ها برای همکاری در پروژه های «سبز» گردشگری کشور
میثم رودکی / دنیای سفر
بوستان آب و آتش تهران

سرمایه گذاران خارجی متمایل به شرکت در پروژه های زیرساختی صنعت گردشگری ایران، مدیریت سبز و استفاده بهینه از منابع را جدی می گیرند.

"عضو هیات نمایندگان اتاق تهران"

به گزارش سایت اتاق تهران، علیرضا خائف در این باره افزود: «مدیریت سبز در صنعت گردشگری از سوی تشکل های بخش خصوصی آن طور که باید مورد توجه قرار نگرفته است؛ اما گروه های خارجی که برای مذاکره و حضور در صنعت گردشگری با طرف های ایرانی مذاکره می کنند، به این بحث توجه ویژه ای دارند.»

وی خاطرنشان کرد: «سرمایه گذاران خارجی به دلیل اثر مثبت توجه به ملاحظات مدیریت سبز در سودآوری، به این مبحث توجه دارند و در مکان یابی ملاحظات را در نظر می گیرند.» به بیان این عضو کمیسیون گردشگری اتاق تهران، طرف های خارجی نمی خواهند ضرر کنند و در تمام قراردادها روش هایی را در پیش می گیرند و اماکنی را انتخاب می کنند که توجیه اقتصادی دارد و بیشتر تمایل به ساخت هتل در مناطقی دارند که جذابیت بیشتری برای مهمانان داشته باشد.»

خائف با اشاره به اینکه صنعت گردشگری نقش موثری در افزایش رشد غیرنفتی اقتصاد ایران دارد، تصریح کرد: «در حال حاضر رشد اقتصادی اعلام شده برای فصل اول سال جاری 4.4 درصد است. این در حالی است که این رشد به اتکای نفت به دست آمده و صنایع نقش بسزایی در این میزان رشد اقتصادی ایفا نکرده اند. نمی توان با در نظر گرفتن این میزان از رشد اقتصاد به بهبود اوضاع صنایع امیدوار شد. این رشد آینه صنعت نیست. در چنین شرایطی رونق صنعت گردشگری می تواند نگرانی ها از اثرگذاری نوسانات بازار نفت در رشد اقتصادی را کاهش دهد.»

1